Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
Ukraina

Ukrainas avati Eesti aukonsulaat

Täna, 27. märtsil avati Ukrainas Žõtomõri oblastis Eesti aukonsulaat, et tihendada Eesti ja Ukraina vahelist ülesehitust ja koostööd. Eesti aukonsul Žõtomõris on Mõkola Sitšenko.

Eesti suursaadik Ukrainas Annely Kolk ütles, et Žõtomõri linnas asuv aukonsulaat võimaldab veelgi suurendada Ukrainale antavat abi. „Mul on hea meel, et Eesti aukonsuli esindus Ukrainas on just Žõtomõri regioonis. Juba kaks aastat on tegemist Eesti jaoks prioriteetse arengukoostöö- ja ülesehituse piirkonnaga, mida ilmestab ka rekonstrueeritud silla ehitus eelmise aasta sügisel,“ sõnas suursaadik.

Aukonsulaat asub lisaks Eesti kodanike abistamisele edendama ka Ukraina ja Eesti vahelist kaubandust ja ärisuhteid. „Koostöös aukonsuliga on võimalik konsulaadi ruume kasutada ka Eesti keskusena erinevate äriprojektide esitlemiseks, kultuurivahetuseks ning muudeks tegevuseks riikidevaheliste suhete arendamisel,“ tutvustas Kolk.

Tegu on esimese Eesti aukonsulaadiga Ukrainas pärast seda, kui Venemaa annekteeris Krimmi. Aukonsuli põhiülesanneteks on Ukraina ülesehitamise ja arengukoostöö edendamise kõrval Eesti kodanikele konsulaarabi andmine ning majandus- ja kultuurisuhete edendamine

Aukonsulaadi avas Riigikogu esimene Lauri Hussar, Eesti suursaadik Ukrainas Annely Kolk ja Žõtomõri oblasti kuberner Vitalii Bunetško. Žõtomõri linnas asuv Eesti aukonsulaat asub aadressil Kiievi tänav 10.

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Meie seast lahkus ajakirjanik Ene Veiksaar

Kirjutan need read siia, et austada ja meenutada head kolleegi ning mõttekaaslast, Ene Veiksaart. Kuigi

horoskoop minuaeg.com 3

Kõige sobimatumad sodiaagimärgid suhetes (ja miks)

Sodiaagimärgid pakuvad meile viisi mõista oma isiksuseomadusi ja ühilduvust teistega. Kuigi pole olemas täiesti sobimatuid

error: Sisu on kaitstud!