Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

EL-i põllumajandus- ja kalandusministrid toetasid Euroopa Komisjoni ettepanekut liidu põllumajandustootjate halduskoormuse vähendamiseks

Eile sai kokku Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu, et arutada liidu ühise põllumajanduspoliitika lihtsustamist, keerulist turuolukorda ja Ukraina abistamist.

Kohtumise peamine fookus oli Euroopa Komisjoni välja pakutud meetmetel, mis vähendavad põllumajandustootjate halduskoormust. „Näiteks saab peagi maksta toetust mõne sellise nõude täitmise eest, mis oli varem vaid toetuse saamise eeltingimus,“ selgitas regionaalminister Madis Kallas. Muudatuste eesmärk on pakkuda põllumeestele leevendust olukorras, kus nii ilmastiku- kui ka turuolukord on olnud ebasoodne.

Istungil arutati ka liidu keerulist turuolukorda. Komisjon on tarneahelas kasumijaotusest selgema ülevaate saamiseks loomas hinnavaatluskeskust, mille eesmärk on paremini kaitsta põllumeeste huve võrreldes suuremate turuosalistega. „Näeme, et esmatootjatele minev osa toidukaupade hinnast on nii Eestis kui ka üle Euroopa Liidu languses. Seetõttu tervitame suuremat läbipaistvust hinnakujunduses ning põllumeeste võimestamist läbirääkimistel tarneahela teiste lülidega,“ kommenteeris minister Kallas. Ühtlasi arutati kohtumisel Ukraina abistamist ning otsiti võimalusi ebaausate kaubandustavade paremaks ohjamiseks.

Minister Madis Kallas kohtus nõukogu istungi raames kahepoolselt põllumajandusvolinik Janusz Wojciechowskiga selgitamaks Eesti põllumajanduse rasket olukorda ning meie ootusi Euroopa Komisjonile.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!