Monday , 25 October 2021
1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist ligi 1,5 miljoni euroga kahjumisse, ettevõtte müügitulu kahanes samal ajal 15,3 protsenti ligi 13 miljonile eurole.

Ettevõtte juhatuse liige Signe Suur kirjutab majandusaasta aruandes, et televisiooni valdkonnas tegutsevat ettevõtet mõjutab enim reklaamituru üldine areng. COVID-19 pandeemiast ja valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrast ning koos sellega kehtestatud piirangutest tingituna langes kogu reklaamiturg 2020. aastal 20 protsenti, sealhulgas teleturg hinnanguliselt 18 protsenti.

Samas toob Suur välja, et möödunud aasta teine poolaasta oli ettevõtte jaoks edukas.

“Erinevalt 2019. aastast ei toimunud 2020. aastal ühtegi valimist, mis oleks reklaamimüüki toetanud. Kuigi aasta teine pool näitas klientide reklaamiaktiivsuse kasvu, siis 2021. aasta olukorra halvenemine pandeemia kasvava trendi valguses lubab olla pigem tagasihoidlik,” märkis ta, ja lisas, et kohalike valimiste valguses võib 2021. aastaks prognoosida reklaamituru viieprotsendist kasvu ning tele osakaalu suurenemist kogu reklaamiturust.

Ühtlasi ütles ettevõtte juhatuse liige, et kolm aastat tagasi tehtud otsus – TV3 väljumine vabalevist – on osutunud majanduslikult õigeks sammuks.

“Vabalevist väljumine võimaldas oluliselt kokku hoida kulusid ning suurendada kaablioperaatoritelt saadavaid tulusid,” lausus Suur. Ta lisas, et see tulu jätkab kasvamist, sest üha enam inimesi kasutab järelvaatamist, mis on tarbijale hinnastatud kallimalt ning võimaldab ka telekanalil tulusid kasvatada.

Ettevõttes töötas mullu keskmiselt 86 inimest, mida oli kuue töötaja võrra vähem kui aasta varem. Töötajate palgakulu kasvas aastaga 13,4 protsenti ligi 2,6 miljoni euroni. All Media Eesti eelmiste perioodide jaotamata kahjum süvenes kuue miljoni euroni.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 25 at 17.18.14

Nõmme COVID-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunkt on avatud 26. oktoobrini

„Kaitsmaks ennast ja oma lähedasi on võimalik veel 26. oktoobri õhtuni end Nõmme sotsiaalmaja taga …

kaja kallas 90185653 1

Kallas: EKRE võiks kutsuda oma toetajad üles kaitsesüsti saama

Peaminister Kaja Kallas kutsus esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni ees esinedes ka Eesti Konservatiivset Erakonda (EKRE) pöörduma …

doctor g23493b025 640

Arstide liit: senise leebe manitsemise asemel tuleb rikkujaid karistada

Eesti Arstide Liidu teatel on praegune koroonalaine varasematest tugevam, pikem ja tervishoiusüsteemile raskem, vaktsineerimine on ainus …

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …