Monday , 18 October 2021
haige

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast

Valitsus plaanib tuleval aastal jätkata haigushüvitise maksmisega alates teisest haiguspäevast. Küsimus, kas hüvitist võiks ka edaspidi maksta lähikontaktsena isolatsiooni saadetud inimestele, seisab õigusanalüüsi taga.

Varem oli nii, et kui inimene haigeks jäi, istus ta kolm päeva kodus ilma hüvitiseta. Neljandast kaheksanda päevani hüvitas 70 protsenti tema palgast tööandja ja sealt edasi haigekassa.

Et inimesed tööle koroonaviirust ei viiks, muudeti läinud aasta lõpus reegleid. Tööandja maksab nüüd haigusraha teisest viienda päevani ja juba kuuendast päevast võtab haigekassa üle. Algselt neljaks kuuks mõeldud kriisimeedet pikendati kevadel selle aasta lõpuni.

Töö- ja terviseminister Tanel Kiige sõnul on valitsus kokku leppinud, et samamoodi võiks edasi minna ka järgmisel, 2022. aastal.

“Haiguspäevade hüvitamise soodsama korra peamine eesmärk on toetada inimeste toimetulekut haigestumise perioodil ja samal ajal soodustada ka mistahes haigussümptomitega korrektselt kodusolemist,” rääkis Kiik.

“Ma olen selle läbi rääkinud nii ametiühingute keskliidu kui tööandjate keskliiduga ja ma võin öelda, et minu isiklik positsioon on see, et sarnane hüvitussüsteem tuleks kehtestada tegelikult tähtajatult, ehk ka järgmistel aastatel.”

Tulevaks aastaks plaanitud abinõu maksab umbes 19 miljonit eurot. Riigieelarves on selleks 12,4 miljonit, ülejäänud tuleb eelnõu seletuskirja järgi haigekassa eelarvest.

“Tegelikult võib öelda, ka tööturu osapooled pidasid meie nõupidamistel võimalikuks toetada seda, et sarnane süsteem kehtiks ka tähtajatult. Eks neid arutelusid, debatte on meil nüüd võimalik rahulikult jätkata järgmise aasta jooksul ja ma väga loodan, et leiame selleks ka rahalised vahendid ning ka poliitilise kokkuleppe,” lisas Kiik.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige, reformierakondlane Õnne Pillak on seisukohal, et Tanel Kiige ettepanekut arutatakse edasi.

“Et võtta erinevad osapooled kokku, sest see puudutab nii tööandjaid kui ametiühinguid. Ja leida see üksmeel kolmepoolselt.”

Haigushüvitist saavad ka koroonahaigega kokku puutunud lähikontaktsed. Praegu saadetakse lähikontaktsena eneseisolatsiooni ainult vaktsineerimata inimesi. Tanel Kiik märkis paar nädalat tagasi, et alates tulevast aastast võivad need inimesed hüvitisest ilma jääda.

“Kuna selleks ajaks on tõesti olnud kõigil inimestel võimalik ennast vaktsineerida,” põhjendas ta.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

woman g5f2779b47 640

Unetuse ja kurnatuse levinumad põhjused.

Kas juhtub tihti, et tunnete end väsinuna ja unisena ilma ühegi nähtava põhjuseta ja imestate, …

chair g0cb1b624b 640

Sotsiaalkomisjon toetas hambaravi hüvitist saavate isikute ringi laiendamist

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis esimesele lugemisele eelnõu, mis näeb ette laiendada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist saavate …

covid 19 gc19f1c91c 640

18.10 Ööpäevaga tuvastati 821 uut covid-19 haiget, suri 3 inimest

18. oktoobri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 309 inimest, kellest on vaktsineerimata 213 …

vaktsiin

Meil pole vaja nakatunuid täis koole ja ummistunud haiglaid – MINGE VAKTSINEERIMA!

“Pole võimalik vältida korraga vaktsineerimist ja viirust,” ütleb viroloogiaprofessor Andres Merits. Juba 117 Tallinna klassis …