Erakorralised uudised
HENO6640

Türi päästjad kolisid uude komandohoonesse

Täna, 7. veebruaril avatakse pidulikult Türi päästekomando. Türi äärelinna kerkinud A-energiaklassiga komandohoone on energiasäästlik, kaasaegse kütte- ja ventilatsiooniga ning suudab tänu päikesepaneelidele ise elektrit toota, mis tagab hoonele madalad hoolduskulud. Lisaks on hoones valminud õppeklass, mis võimaldab tegeleda ennetustegevusega, kaasates elanikke Eesti turvalisuse loomisse. Hoone ehituse maksumuseks on 2,75 miljonit eurot. 

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul on päästjate töötingimuste parendamise osas viimane aasta olnud erakordne aeg. „Nii palju uusi komando- ja ühishooneid ei ole nii lühikeses ajaperioodis varem valminud ning mul on eriti hea meel, et ka Kesk-Eesti päästetöötajad saavad kolida kaasaegsesse majja,“ sõnas siseminister Lauri Läänemets.  „Kuivõrd oleme ka riiklikult võtnud eesmärgi tõsta Eesti inimeste valmisolekut kriisides hakkamasaamiseks ning siin on kandev roll Päästeameti läbiviidavatel elanikkonnakaitse koolitustel, saab kindlasti ka Türil uute õppe- ja koolitusklasside võimalusi tõeliselt hästi ära kasutada.“

Rõõmustan väga, et Türi uue komandohoonega saavad päästjad tasemel ja kaasaaegsed töötingimused, mis vanas, ligi 70 aasta vanuses komandos puudusid,“ ütles Päästeameti peadirektor Margo Klaos. „Näiteks – erinevalt vanast majast – on uues hoones piisavalt ruumi päästetehnika jaoks, et päästjad oleks valmis erinevateks sündmusteks. Lisaks on planeerimisel mõeldud ka sellele, et enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid oleksid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale, et sündmusele lahkumisel ei kuluks mõttetult aega. Funktsionaalsel hoonel on oluline roll päästjate toetamisel keerulises ja ootamatusi täis ametis,“ sõnas peadirektor Margo Klaos.

“Komandohoone on ühelt poolt uudse ja moodsa ehituse näide, mis on energiasäästlik ning arvestab päästjate töö eripärade ja heaolu vajadustega. Teisalt on see enamat kui lihtsalt hea ja nutikas maja – see on suur panus meie päästevõimekuse ja turvatunde kasvatamisse. Uue hoonega paranesid ka varustuse hooldusvõimalused ning nüüd mahub paakauto ja muu tehnika komando juurde ära, mis annab väljakutsetel olulise ajavõidu,” sõnas Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Tarmo Leppoja.

Türi vallavanema Sulo Särkineni jaoks on uus päästekomando hoone ja selle võimalused kindlasti üheks tähtsamaks siseturvalisuse osaks. “Meie vallas tegutsevad kutselised ja vabatahtlikud päästjad on olnud suureks abiks erinevate olukordade lahendamisel. Uut hoonet ootasid päästjad pikalt ja praegu ollakse uute tingimuste ja võimalustega väga rahul. Tänan siinkohal kõiki, kes selle valmimisele on kaasa aidanud,” ütles Sulo Särkinen.

Ligi 1044 m² suuruse Türi päästekomando projekteeris Kuubik Projekt OÜ ja ehitushanke võitis Tartu ehitusfirma AS EVIKO. Hoone tellija on Siseministeerium, projekteerija Kuubik Projekt OÜ, arhitekt Arhitektibüroo Anu Kulbach OÜ ning sisearhitekt InRoom OÜ. Omanikujärelevalvet teostab OÜ Keskkonnaprojekt.

Foto: Hendrik Osula

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Tervise ja Heaolu Horoskoop – Laupäev 13. juuli 2024

Lõvi (23. juuli – 22. august) Sinu energiatase võib täna olla kõrgem kui tavaliselt. Kasuta

horoskoop minuaeg.com

Tähemärgid, kes on sunnitud tõele vastu astuma (heas või halvas) Laupäev 13. juuli 2024

Heas mõttes: Kaljukits – Kaljukitsed võivad leida end olukorrast, kus neil tuleb tunnistada oma saavutusi