Erakorralised uudised
jaatee

Transpordiameti eelarvesse jääteede rajamiseks raha planeeritud ei ole.

Nagu eelmistel aastatel, ei ole ka järgmiseks aastaks transpordiameti eelarvesse jääteede rajamiseks raha planeeritud. 2022. aastal püüti Noarootsi jääteed rajada Haapsalu linna, Lääne-Nigula valla ja transpordiameti koostöös, kuid ka tulevikus ei paista olukord paranema, arvestades omavalitsuste pingelist eelarveseisu.

Haapsalu-Noarootsi jäätee oli viimati avatud 2019. aastal, kokku vaid kolme päeva jooksul.

  1. aastal ei leidnud jääteede rajamine transpordiameti eelarves kohta. Haapsalu linn ja Lääne-Nigula vald sõlmisid siiski transpordiametiga kokkuleppe ja püüdsid jääteed omavalitsuste toel rajada. Projekti ettevalmistusele kulus üle 15 000 euro, kuid teed ei avatud, kuna pealesõidutee purunes. Eelmisel talvel ebaõnnestus Haapsalu korraldatud jäätee hange, kuna pakutud hinnad olid liiga kõrged.

Transpordiameti hinnangul on jääteede tähtsus saarte ühendamisel vähenenud, eriti pärast investeeringuid moodsatesse parvlaevadesse, millel on hea jääklass, võimaldades aastaringselt ühendust pidada. Transpordiameti lääne teehoiuteenistuse juhataja Hannes Vaidla sõnul pole jäätee elupõhise tegevuse jaoks enam vajalik.

Vaata ka:

horoskoop armastus

Armastuse Horoskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Armastuse Horoskoop – Laupäev, 22. juuni 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna võib

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Taroskoop laupäevaks, 22. juuniks 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill): Mõõkade Äss – Täna