Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
koer minuaeg.com

Armastusest ja hüvastijätust: Mõtteid koera ja inimese sügavast sidemest

Kui ma suren enne oma koera, las ta näeb mu keha. Ta mõistab surma, kui ta tunnetab mu surma, saab ta minu eest nutta. Kui ta mind enam ei näe, arvab ta, et ma hülgasin ta ja jätkab minu tagasituleku ootamist. Kui ma suren enne oma kaaslast, las ta jätta minuga hüvasti. Koerad on lõputu sõprus, ustav sõber, elu osa ja olemise põhjus!


Inimliku ja nende koerte vaheline side on üks kõige sügavamaid ja südamlikumaid elu aspekte. Need ustavad sõbrad pakuvad meile tingimusteta armastust, seltskonda ja ainulaadset mõistmist. Elu lõpu üle mõtiskledes on loomulik muretseda, kuidas meie kallid lemmikloomad meie puudumisega toime tulevad.

Meie lemmikloomade maha jätmine on kurb mõte. Koertele, kes elavad nii palju olevikus ja kelle elud on meie omadega sügavalt põimunud, on omaniku äkiline kadumine sügavalt traumeeriv. Nad ei pruugi mõista, mis juhtus, ja võivad asjata oodata kunagi mitte toimuvat tagasitulekut.

Seetõttu on oluline tunnistada nende mõistmise ja tunnete sügavust. Koerad mõistavad omal moel surma kontseptsiooni. Nad ei pruugi seda mõista inimlike terminitega, kuid nad tunnetavad kaotuse püsivust. Koera lubamine näha oma surnud omanikku annab neile võimaluse leppida reaalsusega. See pakub lõplikku hüvastijättu, mis aitab neil alustada oma leina ja tervenemise protsessi.

Koerad leinavad, nagu inimesedki. Nad tunnevad oma lähedaste puudumist ja võivad näidata kurbuse ja kaotuse märke. Võimaldades neil meie lahkumist tunnistada, anname neile võimaluse väljendada neid emotsioone, hüvasti jätta omal moel. See on viimane armastuse ja austuse akt olendile, kes on meile pakkunud nii palju rõõmu ja seltskonda.

Lisaks meenutab meie suhe koertega meile lihtsamaid, kuid sügavamaid elurõõme. Nad õpetavad meile truudusest, hetkes elamise tähtsusest ja tingimusteta armastuse puhtast rõõmust. Nad ei ole lihtsalt lemmikloomad; nad on pere, usaldusisikud ja lõputu sõpruse allikad. Nende emotsionaalsete vajaduste tunnistamisega austame meie sideme sügavust nendega.

Seega, kui aeg saabub ja me peame oma karvaste kaaslastega hüvasti jätma, tehkem seda sama armastuse ja austusega, mida oleme neile näidanud kogu meie koos veedetud aja jooksul. Las nad mõistavad omal moel, et meie lahkumine ei ole hülgamine, vaid loomulik osa elu teekonnast. Ja seda tehes austame lõputut sõprust ja asendamatut rolli, mida nad meie eludes mängivad.

-Artist -The Old Shepherd’s Chief Mourner-Edwin Landseer 1837

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!