Wednesday , 27 October 2021
Gripivaktsiin

Töötajad, kes süsitvad kolmandat vaktsiinidoosi inimestele, saavad riigilt 150 eur

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tutvustab neljapäeval valitsusele plaani maksta preemiat nendele hooldekodudele, kus suurem hulk töötajaid end koroonavaktsiini tõhustusdoosiga süstida lasevad. Toetuse suurus oleks kuni 150 eurot töötaja kohta.

Aasta alguses, mil hooldekodudes hakati vaktsiini pakkuma, vähenesid kiiresti ka sealsed haiguspuhangud. Sestap on Riisalo sõnul oluline, et hooldekodude töötajad ning kliendid võimalikult kiiresti ka kolmanda vaktsiinisüsti saaksid.

“Ja selleks on mul koostöös heade ametnikega välja töötatud plaan, et pakkuda rahalist tuge üld- ja erihoolekande asutustele, mis võtab arvesse vaktsineerimise edukust,” rääkis Riisalo.

Raha jagamisel oleks oluline just see, kui suur on vaktsineeritus töötajate hulgas, kuna nemad liiguvad rohkem ka väljaspool asutust.

“Toetused on praegu arvestatud selliselt, et maksimaalselt 150 eurot töötaja kohta on võimalik rahastada, juhul kui vaktsineerituse tase on teatud protsendini jõudnud,” ütles minister.

Riisalo sõnul makstaks toetust hooldekodule kui juriidilisele isikule, mitte töötajale, kes on valmis end vaktsineerima. “Me kindlasti ei soovi inimesi kinni maksta,” ütles ta. “Küll aga me hindame neid pingutusi, mida asutuse juht ja omanik teevad, selleks et need inimesed oleks ka kolmandate doosidega paremini kaitstud.”

Riisalo lisas, et asutusel endal on saadud raha võimalik ka inimeste palkadesse suunata. “Aga asutus saab ikkagi raha tagasiulatuvalt,” täpsustas minister. “Nii et kellegi juurde rahaümbrikuga ikkagi minna ei ole võimalik. Süst peab olema ikkagi enne tehtud ja siis on asutusel võimalik seda boonust saada.”

Raha jaotamise mehhanism oleks üsna lihtne. Neljapäeval loodab Riisalo valitsusest kokkulepet, missuguse protsendini peab asutus oma kolmandate doosidega jõudma ja kui see protsent on ületatud, saab raha välja maksta.

Loe edasi SIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

old g74fd4d448 640

Euroopa haiguste kontrollikeskus hoiatab raske gripihooaja eest – seda eriti eakatele

Euroopa haiguste kontrollikeskus ECDC edastas hoiatuse seoses raske gripihooajaga, seda eriti eakate inimeste jaoks. Peamine Euroopas …

vaccine g38eb2a3f7 640

Terviseamet: need, kes vilistavad piirangutele, saavad karistatud

Kell 13 algaval terviseameti pressikonverentsil osalesid terviseameti hädaolukorra staabi juhi asetäitja Kalle Kitsing, nakkushaiguste osakonna nõunik Irina Dontšenko, …

coronavirus g1b26502e7 640

Ööpäevaga leidis kinnitust 2025 uut nakatumist ja suri kuus inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 10 155 testitulemust, millest 2025 osutus positiivseks, lisaks suri kuus inimest. …

coronavirus g9089e532b 640

Kohtla-Järvel süstis kooliõde lapsele kogemata kolmanda doosi koroonavaktsiini

Möödunud nädalal süstis Kohtla-Järve Ahtme põhikoolis meditsiiniõde kaks vaktsiinidoosi saanud lapsele kolmanda Covid-vastase kaitsesüsti, mis …