Thursday , 21 October 2021
terviseamet

Terviseamet: Uued piirangud lähiajal on paratamatud.

Terviseameti hädaolukorra staabi juht Ragnar Vaiknemets märkis kolmapäevasel pressikonverentsil COVID-19 hetkeolukorra kohta, et lähiajal võivad uued piirangud olla paratamatud.

“Oleme jõudnud seisu, kus igapäevaselt nakatunute ja haiglaravil olijate arvud suurenevad. Novembri esimeses pooles on prognoosi järgi haiglas juba üle 500 patsiendi, kuid ressurssi on praegu kokku vaid 403 voodikohta. Eskaleerumine on lähiajal möödapääsmatu ning see tuleb alati plaanilise ravi arvelt,” märkis ta.

Vaiknemets nentis, et käes on sügis ning alanud ka üldine nakkushaiguste periood. “See tähendab suuremat koormust kõigile meedikutele, perearstidele, kiirabile,” ütles ta.

“Kustun kõiki üles hindama oma ravivajadust EMO ja kiirabi vaatest. Kelle elu on ohus seal pole küsimustki, kuid muudel juhtudel tuleks konsulteerida perearstiga. Tuleb helistada perearsti nõuandeliinile 1220 ning saab infot, kas tasub EMO-sse või kiirabi poole pöörduda või saab abi mujalt,” selgitas Vaiknemets.

Vaiknemets kinnitas, et plaanis on muuta ka kontrolli rangemaks ettevõtetes ja avalikus ruumis. “Kavatseme jälitada koroonanakatumise jälgi uuel tasemel ning ka piirangud võivad olla paratamatud lähiajal hoolimata vaktsineerimisest,” ütles ta.

Jaga

Vaata ka:

people g847792df7 640

Kolmandikul töötutest on diagnoositud vaimse tervise häired

Kolmandikul töötutest on diagnoositud vaimse tervise häired, mis on sageli põhjuseks, miks neil on uut …

Screenshot 2021 10 21 at 11.37.40

Koolipsühholoogide tasuta nõuandeliin on hästi vastu võetud

„Meil on hea meel, et saame rohkem toeks olla haridusasutustega seotud abivajajatele, nii lastele kui …

DSC01282 scaled

Terviseameti hädaolukorra staabi juht: kolmas tase on juba katastroofisituatsioon, TEISIPÄEVAL VAJAS HAIGLARAVI JUBA KOLMEAASTANE LAPS

Terviseameti hädaolukorra staabi juht Ragnar Vaiknemets ütles, et haiglate olukord halveneb iga päevaga. „Haiglaravisüsteemi koormus …

covid 19 g829362110 640

21.10 Ööpäevaga tuvastati 1506 uut covid-19 haiget, suri 6 inimest

21. oktoobri hommikuse seisuga on haiglas 441 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 313 vajab haiglaravi raskeloomulise …