Thursday , 28 October 2021
lhv logo

LHV Pank hoiatab inimesi petusõnumite eest.

„Oleme teadlikud, et petulehtede hulk on kasvanud ning teeme omalt poolt tööd, et pettuste mõju klientide jaoks vähendada. Õnneks on inimeste teadlikkus ja tähelepanelikkus erinevate õngitsus-skeemide osas kasvanud ja seetõttu on pettuse ohvriks langejaid vähe. Sellegi poolest tuleks klientidel ka edaspidi valvas olla ja igasugu kahtlastele linkidele klikkimist vältida,“ ütles LHV infoturbejuht Tiit Hallas.

LHV Pank hoiatab inimesi panga nimel levivate sõnumite eest, mille eesmärk on petta välja juurdepääs inimese pangakontole, vahendab BNS.

Mitmed kliendid on LHV Pangale teada andnud, et neile on petturid LHV-na esinedes kahtlase sisuga sõnumeid saatnud. Tegemist on õngitsussõnumitega, mille eesmärk on petta välja ligipääs inimese pangakontole. Saades kahtlase SMS-i, ei tohiks kindlasti selles sisalduvatele linkidele klikkida.

Tiit Hallase sõnul on viimase nädala jooksul aktiviseerunud petturid, kes seavad internetti üles LHV kodulehele sarnanevaid petulehti ning saadavad suvalistele telefoninumbritele SMS-e, meelitades sõnumisaajaid petulehtedele oma panga kasutajatunnuseid sisestama. Juhul kui klient sellisel lehel oma andmed loovutab ja Mobiil-ID või Smart-ID koodi telefonis kinnituseks sisestab, võivad kurjategijad saada ligipääsu kliendi mobiilipanka ja seda kurjasti ära kasutada.

Juhul kui inimene saab panga nimel kahtlase sisuga kirja või sõnumi, tuleks selle avamist vältida, kindlasti ei tohi klikkida kirjas olevatel linkidel. Kõige parem on kahtlased sõnumid kustutada. Pank ei küsi kliendilt SMS-i teel andmeid. Juhul kui kliendil tekib kahtlus sõnumi sisu osas, saab ta vajadusel ise panga poole pöörduda ja infot küsida.

Petturite koostatud kirjad ja petulehed võivad näha välja vägagi tõetruud, petturid võivad kasutada pangale sarnaseid aadresse ja telefoninumbreid. Kuidas pettuste ohvriks sattumist ära hoida, saab vaadata lähemalt veebiaadressil lhv.ee/turvalisus.

Jaga

Vaata ka:

coronavirus gc7d8cd8bd 640

Maski kandmine muutub kõigile kohustuslikuks ka meelelahutuskohtades

Reedest karmistuvad maskikandmise nõuded ehk meelelahutuskohad, kus seni oli maski kandmine rangelt soovituslik, saab see …

sky gdb6311611 640

Ilmateenistus andis kogu Eestile tormihoiatuse

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt tugevneb pärastlõunal Lääne-Eesti saartelt alates lõuna- ja edelatuul puhanguti 15, saartel ja …

candles g6b8e1541a 640

Viljandimaal hukkus tulekahjus mees

Viljandimaalt Mulgi vallast teatati täna varahommikul kell 7.32 häirekeskusele, et Lilli külas asuvas elamus on …

virus gbdb737d0b 640

Valgupõhine vaktsiin laseb end Eestis veel oodata

Valgupõhine Novavax võib tuua vaktsineerima ka neid inimesi, kes mRNA tehnoloogiat tunnistada ei taha või on …