Erakorralised uudised
suda.jpg

Teine sea südamesiirdamist saanud patsient suri kuus nädalat hiljem

58-aastane endine mereväelane Lawrence Fawcett suri 1. novembril 2023 kuus nädalat pärast sea südame siirdamist. Ta oli teine taoline patsient maailmas, kellele oli siirdatud geneetiliselt muundatud sea süda. Esimene patsient, 57-aastane David Bennett, suri kaks kuud pärast siirdamist aasta tagasi.

Fawcetti surma põhjus ei ole veel teada. Arstid kahtlustavad, et see võis olla põhjustatud immuunsüsteemi reaktsioonist sea südamele.

Fawcetti surm on kahetsusväärne sündmus, kuid see ei tähenda, et sea südame siirdamine oleks läbikukkunud. See on endiselt väga varajases staadiumis ja teadlased õpivad sellest iga päev rohkem.

Fawcetti siirdamine andis olulist teavet selle kohta, kuidas sea südamed inimese kehas toimivad. Teadlased saavad seda teavet kasutada, et parandada siirdamisprotseduuri ja suurendada patsientide ellujäämisvõimalusi.

Siin on mõned olulised faktid Fawcetti siirdamise kohta:

  • Fawcett oli lõppstaadiumis südamepuudulikkusega. Ta oli liiga haige, et saada traditsioonilist südamesiirdamist.
  • Temale siirdati geneetiliselt muundatud sea süda, mida oli modifitseeritud, et vältida immuunsüsteemi reaktsiooni.
  • Ta elas pärast siirdamist kuus nädalat.
  • Tema surma põhjus ei ole veel teada, kuid arstid kahtlustavad, et see võis olla põhjustatud immuunsüsteemi reaktsioonist sea südamele.

Fawcetti siirdamine on oluline verstapost sea südame siirdamise valdkonnas. See näitab, et sea südamed võivad olla võimelised toimima inimese kehas. Teadlased õpivad sellest iga päev rohkem ja nad loodavad, et tulevikus saavad sea südamed pakkuda elupäästvaid siirdamisi südamepuudulikkusega patsientidele.

Vaata ka:

love 2331486 960 720 576x560 1

Armastuse horoskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on romantiline õhkkond eriti soodne. Kui oled suhtes,

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna toob Päike sulle energiat ja selgust. Kasuta seda,