roheline kartul

Roheline kartul on mürgine ja seda süüa ei tohi

Kartul on üks levinumaid köögivilju maailmas. Ometi võib selle tavalise juurviljaga kaasneda teatud oht, kui ta muutub roheliseks. Kuid mis põhjustab kartuli rohelistumist ja miks see võib olla ohtlik?

Klorofülli tootmine

Kartuli roheliseks muutumise peamine põhjus on klorofülli tootmine. Klorofüll on pigment, mis annab taimedele nende rohelise värvuse. Kartulis, nagu ka teistes taimedes, tekib klorofüll valguse toimel. Kui kartulit hoitakse valguse käes, hakkab ta tootma klorofülli, mis annab talle rohelise värvuse. See on kartuli loomulik viis kaitsta end liigse päikesevalguse eest.

Solaniini tekkimine

Kuigi klorofüll ise pole inimestele ohtlik, on kartuli roheliseks muutumise juures olulisem mure solaniini tekkimine. Solaniin on toksiline aine, mida kartul toodab samuti valguse käes. Selle kemikaali koguse suurenemine kartulis on taimede loomulik kaitsemehhanism kahjurite ja herbivooride vastu.

Solaniini allaneelamine võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, sealhulgas iiveldust, oksendamist, kõhulahtisust, peavalu ja isegi kesknärvisüsteemi kahjustusi. Eriti ohtlik on see lastele, eakatele ja inimestele, kellel on nõrgenenud immuunsus.

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!