Erakorralised uudised

Tartu ootab ettepanekuid pinkide paigaldamiseks

Tartu linnavalitsus ootab 10. veebruarini linlastelt ettepanekuid, kuhu paigaldada uusi seljatoega pinke Tartu linnaruumis. Uued pingid paigaldatakse linnaruumi seoses 2022. aasta kaasava eelarve hääletusega, kui tartlased valisid üheks võiduideeks idee „Istuge, palun!“, milles sooviti Tartu linnaruumi rohkem istumisvõimalusi.

Ettepanekuid saab esitada kaardirakenduses, mille lingi leiab aadressil www.tartu.ee/pink. Lisaks võib pinkide asukohti pakkuda ka Tartu linna infotelefonil 1789, e-posti aadressil infokeskus@tartu.ee või raekoja infokeskuses kohapeal.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul on istepingid linnaruumis väga olulised, sest need võimaldavad nii jalakäijatele vajalikke puhkehetki kui ka lihtsalt mõnusaid koosolemisi. „Linlaste tagasiside uute pinkide võimalike asukohtadega on meie jaoks suure väärtusega ning seetõttu kutsun kõiki pingihuvilisi linnas ringi liikujaid oma ettepanekuid esitama.“

Kaasavasse eelarvesse pinkide paigaldamise idee esitanud Sirle Salmistu sõnul on erinevad uuringud näidanud, et toetava avaliku ruumi võimaldamine, mille hulka kuulub ka istumisvõimaluste pakkumine, parandab inimeste iseseisvat hakkamasaamist. “Pingid võivad olla osadele inimestele lihtsalt mugavuseks, kuid teistele on need hädavajalikud. Samuti toetab pinkide lisamine inimeste aktiivset liikumist ja üldse liikumisvõimalusi, tõstab väljas viibimise aega ning kogukonnatunnet. Kokkuvõttes paraneb linnaruumi ligipääsetavus ning laiemas plaanis mõjutab see nii füüsilist kui ka vaimset tervist. Pean oluliseks, et inimesed saavad ise kaasa rääkida aidates otsustada, kus neid istumiskohti kõige enam vajatakse. Kui nooremal põlvkonnal eelistused puuduvad, siis võiksid nad aidata enda eakamatel lähedastel ja tuttavatel arvamust avaldada või mõelda end olukorda, kus ühest pingist võiks palju abi olla,” lisas Salmistu.

Täpne pinkide arv selgub riigihanke käigus, kuid eeldatavasti saab kaasava eelarve 100 000 euro eest linnaruumi paigaldada umbes 100 seljatugedega pinki.

Koostöös idee autoriga korraldatakse jaanuaris ja veebruaris eakate päevakeskustes ja mujal töötubasid, et saada rohkem tagasisidet, millised ootused on linlastel uutele pinkidele ja nende asukohtadele.

Allikas. Tartu

Foto: Mana Kaasik

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 20 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna tunned end energilisena ja motiveerituna. Hea päev uute

ilm scaled

4 päeva ilm: 20.05-23.05. ILM on ilus ja õhutemperatuur kuni +25°C

Esmaspäev 20 mai 2024Öösel: Selge, kohati vahelduva pilvisusega olulise ilm ja paiguti sajab hoovihma, võib