Martin Helme: Kaja Kallas on asunud tegema järgmise valitsuse personaliotsuseid ja see on lubamatu

Kolmapäevases infotunnis kordas Mart Helme üle meie põhimõttelise seisukoha, et lahkuv Kaja Kallase valitsus ei tohi täita jõuametkondade juhtide kohti oma inimestega enne valimisi sel lihtsal põhjusel, et need ametikohad vabanevad alles pärast valimisi. Pannes PPA, Kapo ja Päästeameti juhid ametisse järgmise valitsuse eest, rikub Kallase valitsus rängalt demokraatia ja õigusriigi elementaarseid põhimõtteid, asudes tegema personaliotsuseid järgmise valitsuse eest.

Me kõik saame aru miks. Poliitiline reaalsus on, et valimistulemus on noatera peal, poolteist kuud enne valimisi pole mingit selgust, milline leer – kas rahvuskonservatiivide ehk meie juhitud, või liberaalglobalistide ehk Reformi juhitud – moodustab järgmise valitsuse. Seega soovib Kaja tsementeerida Reformi võimu jõuametkondades endale sobivate juhtide paika panemisega järgmiseks viieks aastaks, pannes järgmise valitsuse fakti ette. Kordan üle: see on olemuslikult ebademokraatlik ja õigusriigi põhimõtteid jõhkralt lammutav.

Loomulikult ei saa me sellega leppida. Kõik personaliotsused ametikohtade osas, mis vabanevad peale valimisi, on järgmise valitsuse jaoks tühised ja lähevad ümbervaatamisele.

Kaja Kallas on juba jõudnud kiljatada, et see on ohuks Eesti julgeolekule. No tegelikult ikka vastupidi! Eesti julgeolekut ohustab see, kui meil on nn liberaalne valitsus, kes käsitleb jõuametkondi oma poliitilise käepikendusena. Samuti ohustab Eesti demokraatiat ja julgeolekut valitsusjuht, kelle mõttemaailm karjub meile kogu aeg näkku, et ükskõik millise teise erakonna võimule saamine on demokraatia lõpp ja oht meie julgeolekule. Päris õõvastav on lugeda, et tänana peaminister leiab, et ainult temal ongi õigus panna paika julgeolekuasutuste juhte, seda isegi järgmiste valitsuste eest.

Tekib küsimus, kas meil valimisi ikka võib lasta toimuda, kui Reformierakonna võimule jäämine pole kindel? Või on sellised valimised ikkagi ka oht demokraatiale ja julgeolekule, võimalik isegi, et Kremli kurikaval riugas ja tuleb lihtsalt ära jätta. Julgeoleku ja demokraatia huvides, saate ju isegi aru!

Martin Helme
EKRE esimees ja Riigikogu aseesimees

Allikas: Uueduudised.ee

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline

taiskuu horoskoop minuaeg.com

Horoskoop Karjäär ja töö: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Tänane päev toob sinu karjääri energiat ja motivatsiooni. Marsi