Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 10 31 at 11.39.29

Tallinna loomaaed pani kõrvitsahooajale piduliku punkti Kõrvitsapeoga

Laupäeval toimus Tallinna loomaaias tänavuse kõrvitsakampaania lõpetuseks vaatemänguline Kõrvitsapidu. Lisaks kommenteeritud toitmistele said külastajad osa temaatilistest välinäitustest, mängudest ja loomaaia kohvikute kõrvitsamenüüst.

Haridusasutused üle Eesti kogusid 7 tonni kõrvitsaid, millega kõrvitsapeol loomi rõõmustatakse. Näha saab nii loomade toitmist kui välinäitust.

Laupäeval pannakse Tallinna Loomaaias pidulik punkt kõrvitsakampaaniale, mille jooksul kogusid 54 kooli ja lasteaeda kokku 7 tonni kõrvitsaid, millega loomaaed pool aastat loomi toita saab.

“Me alustame kell 11 jääkarudega ja siis see trall läheb edasi elevantide ja laste loomaiani ning kestab kella kolmeni,” sõnas Tallinna Loomaaia loodushariduse spetsialist Darja Zubareva. “Selle aja sisse jäävad ka mängud lastele, mis toimuvad elevandimaja ees.”

Näitusel saab teada, kes loomadest kõige rohkem kõrvitsat armastab ning päeva jooksul saab täita ka ristsõna, mille eest loositakse ka auhindu. Kõrvitsapeost saavad osa ka loomad ja linnud, kes ise taimetoidulised pole.

“Ka näiteks kotkad ja kakud saavad endale kõrvitsa kuid kuna nemad seda ei söö, siis neile on kõrvits hoopis kausi eest, kuhu sisse lähevad rotid ja lihatükid maiustamiseks,” lisas Zubareva.

Väiksed Lõuna-Ameerika ahvikesed tamariinid saavad oma kõrvitsa seest näksida näiteks kilke ja muid putukaid.

“Tavaliselt pannakse kõrvitsa sisse see, mida loom sööb, kui nende lemmikud on ussikesed või putukad siis pannakse neid, šimpansitele pannakse näiteks puu-ja juurvilju,” selgitas Tallinna Loomaaia uluki hooldusmeister Imbi Taniel. “Nad reageerivad erinevalt, mõnikord on kohe huvitatud, vahel läheb aega, et huvi tekiks. Loomade on üldse nii, et tuleb kannatust varuda, kui midagi näha soovid.”

Üritusel saab osaleda tavalise loomaaia piletiga ning põnevust jagub nii suurtele kui väikestele huvilistele.

KÕRVITSAPEO KAVA

LOOMADE KOMMENTEERITUD TOITMISED kell 11-15

Kommenteerivad loodushariduse spetsialistid Marili Tooming ja Leif-August Kirs

 • 11.00 jääkaru
 • 11.30 kotkad ja kakud
 • 11.45 takiinid
 • 12.00 makaagid
 • 12.15 okassead
 • 12.30 hülged
 • 13.00 suures troopikamajas šimpansid, väikeses troopikamajas pintšetamariinid ja araraunad. NB! Siseruumides soovitame kanda maski.
 • 13.30 amuuri leopard
 • 13.45 pesukarud
 • 14.00 ninasarvikud
 • 14.15 elevandid

LASTE LOOMAAED

 • pisikeste lemmikute maiustamist saab uudistada kogu päeva jooksul
 • kell 15.00 serveeritakse kõrvitsaid alpakadele, kitsedele ja lammastele

LASTEAEDADE JA KOOLIDE KÕRVITSAJOONISTUSTE NÄITUS šimpansi vaateplatvormil

KÕRVITSAPARK elevandimaja ees

 • KÕRVITSATE VÄLJANÄITUS “Kes sööb? Kui palju sööb?”
 • kell 12.00 ja 12.30 “MÄNGIDES TARGEMAKS”  mängujuht viib läbi lõbusaid tegevusi lastele (vihmase ilmaga elevandimajas)

PESAKASTI RISTSÕNAMÄNG pakub iseavastamist ning põnevat kulgemist loomaaias. Ristsõna leiab kassast ja külastusjuhi juurest. Vastajate vahel loositakse välja 3 loomaaia kalendrit ja 3 pehmet-karvast mängulooma.

Üritusel osalemine on loomaaia piletiga. Sissepääs on avatud kell 9-17. Loomaaed on jalutamiseks avatud kella 19ni.

Allikas: Pealinn.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!