Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
Screenshot 2021 10 31 at 11.28.52

Põhja prefektuur: politseile on koroonakriis elude päästmise missioon, maski kandmisest keeldujate suhtes algatatakse menetlus

“Reede õhtul planeerisid viis inimest pahatahtlikult siseneda ilma maskideta Paldiski maanteel asuvasse kauplusesse. Nad keeldusid maski ettepanemisest ja ei olnud nõus kauplusest lahkuma. Politsei viis kõik inimesed edasisteks toiminguteks jaoskonda, kus alustati väärteomenetlust,” avaldas Põhja prefektuur sotsiaalmeedias. 

Põhja prefektuuri kinnitusel alustas politsei reedel mitmeid väärteomenetlusi nende suhtes, kes keeldusid valitsuse korraldusi täitmast ja ei soovinud kaitsemaski ette panna, vahendab BNS.

Samal õhtul sai politsei teisegi väljakutse Lasnamäele ühte kauplusesse, kus kaks naist keeldusid maski ettepanemisest ja kauplusest lahkumast. Sündmuskohale saabunud politseipatrull viis naised jaoskonda ning ka nende suhtes alustati väärteomenetlus.
“Eilsed väärteomenetlused alustati nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse paragrahv 46´2 järgi. Inimesi võidakse karistada rahatrahviga kuni 400 eurot,” rõhutas politsei laupäeval sotsiaalm eesdias.

Kuigi mõlemad sündmused lahenesid poes rahumeelselt, on politsei kinnitusel väga kahetsusväärne, et inimesed oma pahameelt praeguses kriisiolukorras sellisel viisil väljendavad. “Ilma maskita teadlikult poodi sisenemine või muud sarnased tegevused ja üleskutsed ei aita mitte kuidagi kaasa piirangute leevenemisele ja kriisist väljatulemisele. Lisaks on selline käitumine sündsusetu ja ebaeetiline, sest koroonaviiruse tõttu sureb kahjuks iga päev mitmeid Eesti inimesi ja meie tublid meedikud töötavad haiglates oma võimete piiril,” kirjutab Põhja prefektuur.

“Politseile on koroonakriis elude päästmise missioon. Sestap reageerime sarnastele sündmustele alati. Selgitame inimestele veelkord maski kandmise olulisust ning alustame ka väärteomenetlust. Aitäh kõigile neile, kes piirangutest kinni peavad! Meie kõigi ühine panus aitab koroonaviiruse leviku peatada!” lisavad korrakaitsjad.

Allikas: Pealinn.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!