Sunday , 24 October 2021
260939

Tallinn valiti Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2023 !

Täna, 9. septembril võttis Tallinn Euroopa Komisjonilt vastu kõrge tunnustuse – tiitli Euroopa Roheline Pealinn 2023. Konkursi võitja kuulutati välja Lahtis kell 19.40.
Tallinna tugevustena tõi žürii välja terviklikku lähenemist, tasuta ühistransporti, tööstuslike linnaalade rohelisemaks muutmist ja rohelise mõtteviisi saadikuks olemist.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on suur rõõm võtta vastu niivõrd kõrge tunnustus.

“Tänan žüriid selle au ja suure väljakutse eest kanda 2023. aastal Euroopa Rohelise pealinna tiitlit. Konkursil osalemine on meil võimaldanud oma püüdlusi veelgi paremini mõtestada ja sõnastada, luua koostöövõimalusi ja vastu võtta strateegiaid. Kuid meie eesmärgiks ei ole mitte pelgalt tiitlid ja direktiivid, vaid ennekõike inimesed,” sõnas Kõlvart.

“Roheline pealinn tähendab meie jaoks seda, et Tallinn on oma inimeste jaoks sõbralik, mugav ja puhas tulevikulinn,“ sõnas linnapea ja lisas, et suur töö on veel ees. “Siinkohal tänan oma meeskonda ja kõiki kolleege, kes on aastate vältel pühendanud ja panustanud oma töös rohelise Tallinna nimel.“

Oma tänukõnes meenutas linnapea, et rohelise pealinna idee sündis 15 aastat tagasi just Tallinnas ning andis Euroopa Komisjonile üle seda päeva tähistava ajaloolise meene – pronksist tammelehe.
Soome peaminister tähtsustas oma kõnes linnade võimalikku rolli kliimamuutustega võitlemisel ning seda, et poliitilised otsused peaksid toetama kliimamuutustega võitlust.

“Teadus ütleb, et me peame muutuma sajandi keskpaigaks kliimaneutraalseks. Kliimamuutused ei ole poliitiline vaidluskoht, vaid teaduslikult tõendatud fakt. Siiski peame me võtma vastu poliitilisi otsuseid, et tagada kliimaalaseid tegusid tehtaks sotsiaalselt õiglasel moel,” märkis Marin.

Linnade roll kliimamuutustega võitlemisel on väga suur

Maineka võistluse finaali jõudis Tallinn koos Helsingborgi, Krakowi ja Sofiaga. Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideeris ühtekokku 16 linna.

Tallinna teekonnast Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2023 ning tegevustest rohelisema linnakeskkonna nimel saab lugeda veebilehelt Roheline pealinn.

Jaga

Vaata ka:

latvia g7a07995a1 640

Lätis uus kole koroonarekord – lisandus 3133 juhtu

Lätis lisandus täna reedel, 22. oktoobril 3133 uut koroonaviirusega nakatumist, mis on uus pandeemia aja …

Screenshot 2021 10 24 at 17.26.16

EKRE poliitikud muudkui lahkuvad erakonnast

Pärast eilset meeleavaldust, kus EKRE juht Martin Helme esines jõulise sõnavõtuga, lahkus erakonnast vandeadvokaat Urmas …

laboratory g11520544f 640

Peterburg läheb koroona tõttu lukku

Sarnaselt Moskvaga pannakse järgmisel laupäeval, 30. oktoobril lukku ka Peterburi linn. Lukustamine kestab nädal aega …

Screenshot 2021 10 24 at 16.31.55

Soomes avastasid laevad meres midagi helendavat – hiljem selgus, mis see oli

Laevafirmade Tallink Silja ja Viking Line laevad avastasid Ahvenamaa lähedal meres midagi helendavat ja teatasid …