Sunday , 24 October 2021
irja lutsar

Irja Lutsar: COVID piirangud Eestis ei kao veel niipea. Kutsun inimesi vaktsineerima!

Kui Põhjamaad teatavad järjest kas piirangute kaotamisest või selleni viiva vaktsineeritusega hõlmatuse piirmääradest, siis Eesti on sellest kõigest veel kaugel, ütles “Ringvaates” teadusnõukoja juht Irja Lutsar.
“Eesti olukord on natuke erinev. Kui vaadata Taani vaktsineerituse numbreid, siis neil on elanikkonnast vaktsineeritud 71 protsendi kahe doosiga. Väga kõrge number, meil on sinna veel natuke maad minna. See ongi põhjus, miks Taani, Rootsi, Norra saavad teha teistsuguseid otsuseid (kui Eesti),” ütles Lutsar.

Eestis pole ametlikku vaktsineerituse piirmäära, mille puhul kaotaks valitsus koroonapiirangud, veel paika pandud ega välja öeldud. Valitsust nõustav teadusnõukoda pakkus välja, et piirmääraks välja, et 70 protsenti täiskasvanud elanikkonnast peaks olema saanud kaks vaktsiinidoosi ning riskigrupi inimeste seas oleks see protsent 85.

Millal Eestis sinna jõutakse, on Lutsari sõnul praegu võimatu öelda. “Kõik teavad, et meil on vaktsineerimise tempo pidurdunud. Ma ei oska muud teha, kui kutsuda inimesi vaktsineerima,” ütles ta.

Lutsar tõi välja, et vaktsineerimise taseme järgi saaks Euroopa kaheks jagada: Ida- ja Lääne-Euroopaks. “Lääne-Euroopas oli esiteks vaktsineerimine väga süsteemne, alustati vanematest eagruppidest. Enne kui oli eagrupis kõrge hõlmatus saavutatud, allapoole eagruppides ei mindud,” lausus ta.

Lutsari sõnul teati juba varem, et eestlased ei ole aktiivsed vaktsineerijad.
“Eks me natuke teadsime, et Eesti oli täiskasvanud elanikkonna gripi vastu vaktsineerimises Euroopas üks viimaseid, kui mitte kõige viimane. Me jäime kaugele-kaugele maha teistest maadest. Ilmselt on Põhjamaades traditsioon pikk ja kauaaegne, mida meie kohta öelda ei saa,” lausus Lutsar.

Lutsari sõnul on praegu keeruline prognoosida, milline saab olema haiglate koormatus kuu-kahe pärast, kuid vähemalt viimaste nädalate andmed näitavad, et haiglaravi vajajaid tuleb küll juurde, kuid kasv on pigem aeglane kui kiire.

“Kui me seda (taset) hoiame, siis kuu aja pärast haiglates olijate ei kahekordistu,” ütles Lutsar.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 24 at 17.26.16

EKRE poliitikud muudkui lahkuvad erakonnast

Pärast eilset meeleavaldust, kus EKRE juht Martin Helme esines jõulise sõnavõtuga, lahkus erakonnast vandeadvokaat Urmas …

laboratory g11520544f 640

Peterburg läheb koroona tõttu lukku

Sarnaselt Moskvaga pannakse järgmisel laupäeval, 30. oktoobril lukku ka Peterburi linn. Lukustamine kestab nädal aega …

Screenshot 2021 10 24 at 16.31.55

Soomes avastasid laevad meres midagi helendavat – hiljem selgus, mis see oli

Laevafirmade Tallink Silja ja Viking Line laevad avastasid Ahvenamaa lähedal meres midagi helendavat ja teatasid …

Screenshot 2021 10 24 at 16.07.48

Finaalis üliraskest seisust välja tulnud Kontaveit võidutses Moskvas

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) võitis Moskvas toimunud WTA 500 kategooria tenniseturniiri, kui alistas …