Neljapäev , 21 september 2023
Erakorralised uudised
Saaremaa Lihatoostus

TÄIENDATUD: Tartu maakohus kinnitas makseraskustesse sattunud Saaremaa Lihatööstuse saneerimiskava. Tööta jääb 69 inimest

TÄIENDUS 20.06.2023

Tartu maakohus kinnitas ajutistesse makseraskustesse sattunud Saaremaa Lihatööstuse saneerimiskava, selgub pressiteatest.

Juuni alguses selgus töötukassa andmetest, et Saaremaa Lihatööstus koondab töö ümberkorraldamise käigus pooled töötajad ehk 69 inimest.
Ettevõtte omanik Vjatšeslav Leedo ütles siis Kadi raadiole antud kommentaaris, et see samm tuleneb saneerimiskavast ja eesmärk on tööstuse kulud viia miinimumini, et siis hakata seda taas üles töötama.
Nüüd ütles Saaremaa Lihatööstuse omaniku Vjatšeslav Leedo pressiteates, et ettevõtte ajutiste makseraskuste peamine põhjus on aastaid Eesti toiduainetööstust räsinud ahelkriiside rägastik, milles kõige suurem kaotaja on senini olnud just lihatööstus. 2022. aasta lõppes lihatööstuse sektorile 22 miljoni eurose kahjumiga, aga ka 2023. aasta esimene kvartal tõi kogu sektorile juba üle 8 miljoni euro kahjumit.

Loe pikemalt Äripäevast: SIIT

08.06.2023 Saneerimisel olev Saaremaa Lihatööstus korraldab töö ümber, millega kaasneb ka poolte töötajate kollektiivne koondamine, kirjutab Saarte Hääl.

Saaremaa Lihatööstuse praegusest 137 töötajast on plaanis juulis ja augustis koondada pooled ehk 69 inimest, märgib ajaleht.

Ettevõtte omanik Vjatšeslav Leedo ütles Kadi raadiole antud kommentaaris, et see samm tuleneb saneerimiskavast ja eesmärk on tööstuse kulud viia miinimumini, et siis hakata seda taas üles töötama.

Leedo nentis, et lisaks töötajate arvu vähendamisele tuleb üle vaadata ka tööstuse tooteportfell. Midagi kaob ära, aga midagi võib tulla ka asemele, lausus ta.

Lihatööstus läks saneerimisele märtsis. Leedo ütles siis, et eesmärk on päästa tööstus kõige hullemast.

Allikas: Saarte Hääl

Vaata ka:

klf5031

Isamaa algatas eelnõu maakoolide elujõu säilitamiseks

Neljapäevasel Riigikogu istungil andis Isamaa fraktsiooni liige ning mitmekordne haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas üle …