Neljapäev , 21 september 2023
Erakorralised uudised
auto

Autoremontija: Odavate varuosade müük tuleks ära keelata!

Autoremontijad kurjustavad, et varuosade kvaliteet käib alla ning usaldada ei saa neidki kaubamärke, mille peale sai varem alati kindel olla.

Ei teagi, kust otsast alustada, laiutab käsi Madis Troost, Troost Auto juhataja. „Me puutume iga päev kokku sellega, et tellitud varuosad on praak või lagunevad need õige pea pärast paigaldamist.”

Näiteid on tal tuua järjest. Radiaatorid, mis peaksid täpselt oma kohale asetuma, nii et kinnitused, voolikud jne klapiks, lihtsalt ei sobi paika. Plastdetailid on nii rabedad, et purunevad juba enne kasutamist. Akud, mis muidu kestsid viis aastat, peavad nüüd vastu poole vähem.

Elektriosadega esineb palju praaki. Rattalaagrid ei pea garantiiaega vastu ja võivad lõtkuga olla juba pakendis, puksidest-liigenditest rääkimata. Pidurikettad lähevad suurema koormusega kohe kõveraks. Veepumbad undavad uuena. Summutid roostetavad ära paari talvega. Oleme erandlikult näinud ka, et kõige odavam nö no-name-toode võib olla parema kvaliteediga kui tuntud tootja oma.

Loe pikemalt edasi SIIT

Allikas: auto.geenius.ee

Vaata ka:

poldtunnustamine

Põllumajandussektorile makstakse erakorralist toetust

Põllumajandussektorile eraldatakse ebasoodsatest ilmastikutingimustest tekkinud kahjude leevendamiseks 3,4 miljonit eurot. Pool sellest summast on Euroopa …