Erakorralised uudised
soome

Soomes läheb ilm väga kuumaks, sooja on tulemas kuni +30°C.

Soome ilmas on toimumas märkimisväärne pööre soojemas suunas. Varasuvised pakased ja lörts on seega minevik.

Ilmateenistuse Foreca meteoroloog Joanna Rinne märgib blogis, et tuleval nädalal on oodata suve esimest pikemat kuumalainet. Nädala lõpuks võib temperatuur tõusta kohati 30 kraadini.

Järgmisel nädalal tuleb suures osas Soomes päikesepaisteline ja peamiselt kuiv ilm. Päevased õhutemperatuurid tõusevad nädala edenedes riigi lõuna- ja keskosas laialdaselt, praeguste väljavaadetega üle 25 kraadi, põhja pool aga üle 20 kraadi. Nädala lõpupoole on võimalik, et lõuna pool tõuseb temperatuur kohati 30 kraadini ja põhja pool isegi 25 kraadini, prognoosib Joanna Rinne.

Ilm hakkab soojenema juba eeloleval nädalavahetusel ja järgmise nädala alguses. Muutuse taga on Rinne sõnul kõrgrõhkkonna tugevnemine Soome kohal.

Loe teisi uudiseid SIIT

Praeguseni Briti saarte ja Norra läänekülje ümbruses olnud kõrgrõhkkond tugevneb ning liigub ida poole Soome kohale. Kõrgrõhkkond toob endaga kaasa sooja õhu ja samas takistab jaheda õhu jõudmist meieni, märgib Rinne.

Enne nädalavahetust on aga suures osas Soomes oodata veel üsna jahedat ilma. Neljapäeval liigub suur ja ulatuslik sajuala üle Soome itta.

Suures osas riigis sajab vihma. Vihmade tõttu püsib temperatuur madal, 7 kuni 14 kraadi. Enamasti on vihmaga vaid 11 kraadi sooja.

Reedel on päeval valdavalt pilves ilm. Riigi lõuna- ja keskosas on pilvisus piirkonniti erinev, kõige päikeselisem on lõunas ja läänes. Põhja pool on vahelduva pilvisusega ilm.

Reedel on päeval Soome lõunaosas lõunas valdavalt 14–17, riigi keskosas 11–15, põhja pool 6–10 kraadi sooja, pilvede hajudes kohati veidi üle 10 kraadi.

Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg

UUE NÄDALA, ENNUSTUSED, HOROSKOOP, TAROSKOOP

Esmaspäev 24 juuni – Pühapäev 30 juuni 2024 “Uus nädal toob kaasa põnevaid muutusi ja

53813444473 c1557e9969 w

Välisminister Tsahkna Luksemburgis: Schengeni viisanõue Gruusia diplomaatiliste- ja teenistuspasside omanikele tuleb uuesti kehtestada

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 24. juunil Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel, mis keskendus