Pühapäev , 25 veebruar 2024
90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

TÄIENDATUD: Politsei otsib naist, kes võib oma seisundi tõttu vajada kiiret abi

Täiendus 7 veebruad kell 17:20

Räägib Andrei Taratuhin, Haapsalu politseijaoskonna juht:

„Täna hommikul alustasime uuesti maastikuotsingut Suure-Lähtru küla piirkonnas Läänemaal. Kammime veelkord suuremate jõududega läbi kogu piirkonna ja suurendame otsinguala, et veenduda, et oleme leidnud ja talletanud kõik võimalikud jäljed ja infokillud, mis piirkonnas olla võivad. Aktiivselt oleme ka terve tänase päeva tegelenud kogutud info ja laekunud vihjete kontrollimisega. Ka praeguse seisuga töötame erinevate infode kontrollimisega.

Samal ajal kui politseinikud püüavad leida täiendavat informatsiooni, tegelevad eksperdid ja kohtuarstid kogutud jälgede hindamise ja analüüsiga, et saaksime võimalikult kiiresti juurde nendel tuginevat infot, mis aitaks meil kitsendada ja paremini sihistada oma otsinguid.

Otsingutele ja juhtumi uurimisele on politsei kaasanud abipolitseinikke ning kolleege prokuratuurist, Eesti Kohtuekspertiisi Instituudist ning ka mujalt. Jätkame info kogumise ja kontrollimisega ka järgmistel päevadel. Loodame väga, et leiame otsitava naise ja ta saab vajalikku abi ning saame välja selgitada nii teda ennast kui ka kogukonda vapustanud juhtumi täpsemad asjaolud.

Kindlasti ootame jätkuvalt informatsiooni, mis võiks meid naise leidmiseni viia ja oleme väga tänulikud inimestele, kes meiega infot jaganud on!

Infot saab meile anda helistades numbril 5198 9886 või 112“
LOE KA: TÄIENDATUD: Politsei leidis Suure-Jaanist poodud isa ja tema 4-aastase tütre

Täiendus 6 veebruad kell 18:15

Räägib Andrei Taratuhin, Haapsalu politseijaoskonna juht:

„Politsei sai eile, 5. veebruaril teate, et Läänemaal Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru külas leiti vastsündinu surnukeha. Surnukeha oli leidnud ja teataja maja juurde toonud pere koer. Politsei reageeris väljakutsele koheselt ja kuna saabunud infole tuginedes ei olnud leitud lapse ema teada, siis alustati koheselt piirkonnas otsingutega, et leida vastsündinu ema.

Meie kõige tähtsam ülesanne on praegu leida lapse ilmale toonud naine, kes ei ole meile teadaolevalt endiselt pöördunud arstiabi saamiseks haiglasse ja võib vajada seega kiiret abi.

Eile õhtul ja öösel käisid politseinikud läbi nii piirkonna maastikku kui ka piirkonnas olevaid hooneid ja nende territooriumi. Kasutasime nii eile kui ka täna valgel ajal droonide abi, et suuremat maa-ala üle kontrollida. Otsingutel kasutasime ka teenistuskoerte abi. Oleme suhelnud inimestega, kes võisid eile ennelõunal lapse surnukeha leidmise piirkonnas viibida, et koguda neilt infot, mis võiks viia abivajava naise leidmiseni. Lisaks oleme rääkinud haiglate ja perearstidega.

Oleme kogunud piirkonnast kõikvõimalikke jälgi, mis võiksid meid viia lähemale naise leidmisele ning loodetavasti annavad nende osas tellitud ekspertiisid vajalikku lisainfot. Nende tulemuste laekumine võtab siiski aega. Seni kogume täiendavat infot, kontrollime seda ja vaatame läbi piirkonnas olemasolevate valvekaamerate salvestisi, et tuvastada piirkonnas viibinud inimesi, kellelt politsei võib naise kohta täiendavat informatsiooni saada.

Meile on laekunud ka mitu vihjet, mida oleme ka kontrollinud nii Läänemaal kui Harjumaal, kuid nende vihjete kontrollimisel selgus, et tegemist ei olnud meie poolt otsitava abivajava naisega. Oleme kõigile tänulikud iga infokillu eest ja kontrollime kõiki meile laekuvaid vihjeid. Teie poolt antud info ja märkamine võib päästa naise elu!

Praeguseks ei ole politseile veel teada, kes lapse ilmale toonud naine on, seega ei ole meil võimalik anda ka täpsemat inimese kirjeldust. Palume jätkuvalt kõigi abi, kes võivad omada mingit infot selle kohta, kes lapse ilmale toonud naine võib olla või kes eile ennelõunal piirkonnas midagi kahtlast märkasid. Andke sellest meile teada helistades numbril 5198 9886 või 112.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks oleme alustanud kriminaalmenetlust ettevaatamatusest surma põhjustamist käsitleva karistusseadustiku paragrahvi alusel. Kriminaalmenetlust juhib Lääne Ringkonnaprokuratuur.“

Tragöödia Suure-Lähtrus: Koer toob koju mõistatusliku vastsündinu

Müsteerium Läänemaal: kohalik koer leidis ja tõi koju elutu vastsündinu, jättes kogukonna ja uurijad segadusse. Juhtumi uurimine on teisel päeval ja vastused on endiselt kättesaamatud. Kinnitamata andmetel ei ole laps pärit kohalikust majapidamisest, arvestades, et Suure-Lähtru küla ja selle ümbruses ei ole teadaolevalt lapseootel naisi.

Esmaspäeva hommikul pääses koer õue ja naasis šokeeriva leiu – vastsündinu laibaga, nabanöör veel küljes. Pererahvas, sattunud paanikasse, kutsus koheselt politsei. Eksperdid tuvastasid, et laps oli sündinud vaid mõni tund enne leidmist.

Praegune teooria viitab, et laps toodi Suure-Lähtrule kusagilt kaugemalt. Arvestades vastsündinu värskeid elutunde, oletatakse, et ta on pärit Läänemaalt. Uurijate tööd raskendab asjaolu, et lapse täpne leidmiskoht on teadmata; vastsündinu oli porine, viidates sellele, et koer võis ta leida ja lohistada üle põldude.

Politsei lootis leida sünniga kaasnevat platsentat, kuid ei leidnud. Droonikaamerad tuvastasid põllul autojäljed, kuid need ei andnud uurimisele uut suunda. Suure-Lähtru piirkonnas otsingud jätkuvad, et leida äsja sünnitanud naine, kes võib vajada kiiret arstiabi.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Kütt kinnitab, et politsei teeb kõik endast oleneva, kasutades selleks nii teenistuskoerte kui droonide abi ning kogudes info piirkonna elanikelt ja meditsiiniasutustest. Seni on naine leidmata, kuid uurimine ja vihjete kontrollimine jätkub.

Politsei kutsub kõiki, kes võivad omada informatsiooni võimaliku abivajava naise kohta, ühendust võtma numbritel 5198 9886 või 112.

Täiendus: 6 veebruar kell 12:40

Räägib Üllar Kütt, Lääne prefektuuri operatiivjuht:

„Politsei kogub jätkuvat infot võimaliku abivajava naise leidmiseks. Oleme kontrollinud Suure-Lähtru külas hooneid ja maastikku ning kasutanud selleks nii teenistuskoerte kui ka droonide abi.

Lisaks oleme kogunud informatsiooni piirkonnas elavatelt inimestelt ning suhelnud haiglate ja perearstidega, et tuvastada naine või tema võimalik viibimise koht.

Kontrollime kõiki inimestelt saadud infokilde, mis võiksid meid naise leidmiseni viia. Seni ei ole me naist kahjuks leidnud, kuid jätkame laekunud vihjete kontrollimist ja info kogumist. Oleme väga tänulikud kõigile inimestele, kes on meile infot andnud.

Mõistame, et meie otsingu palve võib tekitada küsimusi, millele oodatakse vastust, kuid praegu on meie peamine eesmärk võimaliku abivajava naise leidmine ja selleks vajaliku info kogumine. Kõigi täpsemate asjaolude selgitamisega tegeleme samuti, kuid inimese elu ja tervis on praegu meie prioriteet.“

Politsei palub abi äsja sünnitanud naise leidmisel, kes võib oma terviseseisundi tõttu vajada kiiret abi

Politsei sai täna lõuna paiku teate, et Läänemaal Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru küla piirkonnas võis hommikul viibida naine, kes on värskelt lapse sünnitanud, kuid ei pruugi olla saanud sünnituse järgselt vajalikku arstiabi.

Politseil ei ole kahjuks täpsemat infot naise tundemärkide ega viibimise või elukoha kohta, aga politseil on alusta arvata, et naine ei ole sünnituse järgselt arstiabi saamiseks haiglasse veel pöördunud ja võib seetõttu kiirelt arstiabi vajada.

Politsei on teavitanud haiglaid ja otsinud naist tema võimaliku hommikuse viibimise koha piirkonnast teenistuskoera ja droonide abil ning kogunud piirkonnast informatsiooni, kuid praeguseni ei ole võimalikku abivajajat leidnud.

Politsei palub kõigil, kes on võimalikku abivajavat naist täna näinud või teavad tema võimalikku asukohta või liikumissuunda, anda sellest teada helistades numbril 5198 9886 või 112.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horokoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Täna on suurepärane päev armastuse väljendamiseks. Ole avatud ja aus

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Kaart: Mõõkade KuningasTäna on aeg teritada oma mõistust ja keskenduda

error: Sisu on kaitstud!