Esmaspäev , 4 märts 2024
Erakorralised uudised
arst

Soomes pakuti arstile palka 20 000 eurot kuus, kuid ta keeldus..

Soome meditsiinimaailmas on hiljuti palju kõneainet pakkunud rendiarstide kõrged tasud, eriti võrreldes nende kolleegidega avalikus sektoris. Ilta-Sanomat tõi välja, et mõnel juhul võib erasektoris töötav arst teenida isegi mitu tuhat eurot rohkem kui avalikus sektoris sama tööd tegev kolleeg.

Renditööjõu kasutamine on muutunud aina populaarsemaks ning erasektoris töötavate arstide kontaktide arv on viimasel ajal märgatavalt suurenenud. Üks Helsingis tegutsev spetsialist kirjeldas, et talle pakuti keskhaiglas renditeenusena tööd kuupalgaga 20 000 eurot, samal ajal kui omavalitsuses oleks sarnase töö eest makstud talle vaid 6000-7000 eurot. Siiski on tööpakkumiste atraktiivsus mitmete tegurite tõttu piiratud, alates kolimise vajadusest kuni vajaduseni kohaneda uue töökeskkonnaga.

Lõuna-Savo hoolekandepiirkonna juhtimisel on uuritud erinevatest personalifirmadest eriarstide värbamise võimalusi, sest eriarste on raske leida. Samas on nad ka osa ettevõttest nimega Järvi-Suomen Terveys, mis on loodud paar aastat tagasi ja mille peamine eesmärk on tervisevaldkonna ekspertide värbamine.

Rendiarstide kasutamise vähendamiseks on võetud samme, kuid nõudlus renditööjõu järele püsib. Lisaks rendiarstidele on kasvav nõudlus ka teistel erialadel, nagu psühholoogia ja õendus. Sotsiaalkindlustusreformi tõttu on hoolekandepiirkonnad sunnitud loobuma tervishoiuteenuste üldisest sisseostmisest, mistõttu on neil vaja ajutisi arste ja õdesid, eriti kuna esmatasandi arstiabis on ravile võtmise aeg piiratud 14 päevaga.

Soome valitsus otsib praegu lahendusi arstide puudusele ja ajutiste arstide kõrgetele palkadele. Minister Anna-Kaisa Ikonen on maininud, et vastuseks võidakse rakendada hariduspoliitikat.

Allikas: Ilta-Sanomat

Vaata ka:

man g15686e850 640

4 pisiasja, mida mehed pärast lahutust naistelt otsivad

Pärast lahutust võivad meeste ootused ja vajadused suhetes oluliselt muutuda. Nad võivad otsida omadusi ja

ian schneider PAykYb 8Er8 unsplash

3 viisi, kuidas kedagi nii hästi armastada, et ta tunneks end teie suhetes turvaliselt

Armastuse väljendamine viisil, mis paneb teie partneri end suhtes turvaliselt tundma, on suhete alustala. Siin

error: Sisu on kaitstud!