Pühapäev , 25 veebruar 2024
123654287 3378231405599355 4732378756702133199 o

Briti vanglate ülerahvastatuse leevendamiseks kaalub Suurbritannia vangide saatmist Eestisse


Suurbritannia uurib võimalust hoida oma vange Eesti vanglates, kuna Briti vanglate ülerahvastatus on muutunud probleemiks. Briti valitsuse sõnul on vanglakohtade nappus eelkõige Inglismaal ja Walesis, kus on praegu kinnipeetavaid rohkem kui vanglakohti.

Eesti vanglate täituvus on aga üks Euroopa riikide madalamaid. Seetõttu on Suurbritannia huvitatud võimalusest saata osa oma süüdimõistetutest Eestisse karistust kandma.

Eesti justiitsministeerium on Briti huvist teadlik ja on läbi viinud selle teema kohta esmased uuringud. Küll aga on Eesti seadusandlus praegu selliseks koostööks veel liiga piirav.

Kui Suurbritannia valitsus otsustab oma vangide saatmise Eesti vanglatesse, siis on vaja muuta nii Briti kui ka Eesti seadusandlust. Samuti on vaja läbi viia põhjalikud uuringud, et hinnata sellise koostöö poliitilisi, õiguslikke ja praktilisi detaile.

Lõpliku otsuse selliste läbirääkimiste alustamise kohta teeks Eesti riigikogu.

Siin on mõned võimalikud põhjused, miks Suurbritannia uurib võimalust hoida oma vange Eesti vanglates:

  • Vanglakohtade nappus Inglismaal ja Walesis. Briti valitsuse sõnul on vanglakohtade nappus eelkõige Inglismaal ja Walesis, kus on praegu kinnipeetavaid rohkem kui vanglakohti. See on tingitud mitmest tegurist, sealhulgas kuritegevuse taseme tõusust, uute narkootikumide kuritegude tõttu vangistatud inimeste arvu suurenemisest ja vanglate eelarve kärpimisest.
  • Eesti vanglate täituvuse madal tase. Eesti vanglate täituvus on üks Euroopa riikide madalamaid. See tähendab, et Eestil on olemas vaba ruum Briti vangide majutamiseks.
  • Eesti vanglate hea maine. Eesti vanglad on tuntud oma hea maine poolest. Neid peetakse turvalisteks ja tõhusateks ning neil on hea rehabilitatsiooniprogramm.

Kui Suurbritannia ja Eesti jõuaksid kokkuleppele oma vangide vahetamises, oleks see mõlemale riigile kasulik. Suurbritannia saaks leevendada oma vanglakohtade nappust ja Eesti saaks teenida raha vanglakohtade rentimise eest.

Vaata ka:

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash

Täna võib lotoõnn naeratada just neile 2 tähemargile

Täna, reede 23 veebruaril 2024, on kaks tähemärki, kellel on eriti hea võimalus lotoga võita:

ingel

Ingli Sõnum: Reede 23. veebruar 2024

Tänase ingli sõnum kutsub teid üles usaldama oma intuitsiooni ja sisemist tarkust. Teie sees on

error: Sisu on kaitstud!