soome

Soome tahab liikumispiirangud kehtestada juba järgmisel nädalal.

Soome valitsuse allikate väitel kehtestatakse Soome lõuna- ja edelaosas liikumispiirang juba järgmisel nädalal, sest muud moodi ei saa nakkuse levikule piiri panna.

 

Kuigi Soomes on käimas kolm nädalat kestev sulg, levib viirus sellele vaatamata edasi. Viirus levib asjatundjate väitel jätkuvalt inimeste vahel edasi, vahendab Iltalehti.

 

Valitsusel pole enam muid võimalusi viiruse leviku peatamiseks kui kehtestada liikumispiirang. Liikumispiirang on kavas kehtestada teatud ajaks ja neis piirkondades, kus viiruse levik on laialdane.

 

Terviseameti peaarst Taneli Puumalainen ütles neljapäeval, et Soomel peaks olema võimalus kiiresti võtta kasutusele karmimad piirangud, kui olukord seda nõuab. Soomes on silme ees Eesti, kus olukord muutus hulluks väga kiiresti, kuna piirangutega jäädi hiljaks.

Valitsuse allikate väitel tahetakse liikumispiirang kehtestada juba järgmisel nädalal. Kui oodata järgmise nädala lõpuni, võib olla juba hilja.

 

Koroona olukord on Soomes kõige hullem Helsingi ja Uusimaa ning Edela-Soome (Varsinais-Suomi) piirkondades. Viimase 14 päeva jooksul oli 100 000 elaniku kohta nakatumisi Helsingi ja Uusimaa piirkonnas 332,8 ning Edela-Soomes 227,2. Soome keskmine tase on 162,1.

 

Terviseameti andmetel on üle Soome kasvanud haiglaravi vajadus. Kuigi Soomes on praegu jõus kolm nädalat kestev sulg, ei ole see nakatumiste kasvu peatanud. Koroona nakatumiskordaja R on Soomes praegu 1,1-1,3. Terviseameti eesmärk on saada nakatumiskordaja alla ühe, mis tähendab, et nakatumiste arv hakkab vähenema.

Terviseamet on soovitanud valitsusele samuti kehtestada liikumispiirang. Liikumispiirangu asemel on soovitatud ka poodide sulgemist ja ühistranspordi kasutamise piiramist, aga liikumispiirangut peetakse kõige tõhusamaks. Peaminister Sanna Marin ütles eile laupäeval, et selliseid üksikuid meetmeid nagu poodide sulgemine pole Soomes kavas kasutada. Marin ütles, et vaja on lüüa kuvaldaga, mitte kruvikeerajaga surkida.

 

Terviseameti info kohaselt näitab rahvusvaheline kogemus, et liikumispiiranguga on saadud nakatumiste arv väga kiiresti alla. Näiteks Iirimaal toodi nii nakatumiste arv alla kolme nädalaga.

Soomes on pakutud ka välja hakata inimesi suurema nakatumisega piirkondades rohkem vaktsineerima, aga valitsuse hinnangul ei anna see abinõu kiiret tulemust.

Liikumispiirang ei puuduta hädavajalikku väljas käimist nagu poes ja tööl käimist, laste ja vanurite eest hoolitsemist ning arsti juures ja apteegis käimist. Koos lähedastega väljas liikumine oleks samuti lubatud. Liikumispiirang kehtiks ööpäevaringselt.

Valitsuse siseinfo kohaselt kehtestatakse ka maskikandmise kohustus kodust väljas liikudes seal, kus kehtib liikumispiirang. Liikumispiirangu lõplikku otsust pole veel tehtud, kuna mõned valitsuserakonnad veel kahtlevad.

IL:n tiedot: Liikkumisrajoitukset saatetaan joutua ottamaan nopeasti käyttöön: “Pitäisi päättää jo ensi viikolla”

Vaikka Suomessa on parhaillaan käytössä kolmen viikon sulkutoimet, silti koronavirus leviää asiantuntijoiden mukaan edelleen liikaa ihmisten välisissä tapaamisissa Iltalehden tietojen mukaan nykyisten rajoitustoimien jälkeen hallituksen työkalupakista ei löydy enää muita riittävän vaikuttavia keinoja puuttua ihmisten välisiin kontakteihin kuin se, että määrätään liikkumisrajoituksia.

Allikas. Eeestinen.fe

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-