Pfizeri vaktsiin

Inimene sai 2 koroonavaktsiini, aga haigestus koroonaviirusesse.

Soomes Lõuna-Savo ravipiirkonnas haigestus Lõuna-Aafrika mutatsiooniga isik, keda on kahe süstiga vaktsineeritud.

 

Ravipiirkond Essote ei avaldanud, mis firma vaktsiiniga isikut vaktsineeriti. Enne seda on olnud juhtumeid, kus koroonasse haigestusid ühe korra vaktsineeritud isikud, vahendab Iltalehti.

 

Nakatumised olid juba varem, aga kinnitused mutatsiooni kohta saadi alles hiljaaegu. Kokku tuvastati mutatsiooniga 9 nakatumist. Nende hulgas on isik, keda on kaks korda koroona vastu vaktsineeritud. Samuti sattusid Lõuna-Aafrika versiooniga haiglasse nooremad inimesed kui muidu. See näitab, et koroona mutatsioonidega peab olema väga ettevaatlik. Mõne päevaga võib muidu rahulik olukord muutuda mutatsioonide leviku tõttu väga hulluks.

Essote terviseteenuste juht Santeri Seppälä ütles, et isik haigestus koroona Lõuna-Aafrika mutatsiooniga, kui teisest koroonasüstist oli möödas rohkem kui kaks nädalat.

 

Samas kinnitas Seppälä, et ta ei muretse ja see juhtum ei kõiguta usku vaktsiinidesse. Lihtsalt peab meeles pidama, et ka vaktsineeritud inimesed peavad jätkuvalt järgima kõiki ohutusmeetmeid. Vaktsiinid ei anna 100-protsendilist kindlust, aga neist on olnud abi. Efektiivsus on üle 90 protsendi, mis tähendab, et haigeks võib jääda ka peale vaktsineerimist. Küll on aga vaktsiinid kaitsenud raskete haigusjuhtude eest.

Kokku nakatus Lõuna-Aafrika mutatsiooniga 9 inimest, praeguseks on see koroonakolle õnnestunud summutada. Nakatumistest on juba mõnda aega möödunud ja karantiinid on lõppemas. Rohkem pole nakatumisi esinenud. Nakatumised said alguse üle kolme nädala tagasi. Mutatsioon tuvastati kaks nädalat hiljem. Nakkuse allikas on seotud ilmselt reisimisega ja pärit Uusimaalt.

Muidu on Lõuna-Savo ravipiirkonnas koroona olukord paranemas. Nakatumiste arv on languses. Kui paar nädalat tagasi oli haiglas paarkümmend koroonapatsienti, siis nüüd vaid mõned üksikud. Olukord on palju parem kui veel 2-3 nädalat tagasi.

Kaksi rokoteannosta saaneella todettu koronatartunta Etelä-Savossa – Terveyspalvelujen johtaja: “Ei horjuta uskoa rokotteiden tehoon”

Tartunta on eteläafrikkalaista virusmuunnosta. Essoten terveyspalvelujen johtaja ei kommentoi, minkä valmistajan rokotetta tartunnan saanut henkilö on saanut. Hän vetoaa yksityisyyden suojaan. Tapaus liittyy tartuntaketjuun, jonka uskotaan nyt olevan tukahdutettu. Essoten alueella on ollut aiemmin muutamia yksittäistapauksia, joissa ensimmäisen rokoteannoksen saaneet henkilöt ovat saaneet tartunnan ja sairastuneet. Kaksi koronarokoteannosta saaneella henkilöllä on todettu koronavirustartunta.

Allikas. Eeestine.fi

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised