Uudised

Koroonapatsientide suur arv ohustab PERH-is erakorralist ravi

Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH) kasvas nädalavahetusel COVID-patsientide arv 133-ni, mis on rekordiliselt kõrge tase. Nii suur hulk koroonapatsiente võib hakata juba ohustama ka erakorralist mittepandeemilist ravi, hoiatas haigla ülemarst.

 

“Regionaalhaiglas on täna 133 COVID-patsienti, neist kõrgeima ehk kolmanda astme intensiivravil on 25 patsienti, nendest 22 juhitaval hingamisel. Need numbrid peegeldavad kriitilist olukorda kõikides haiglates,” ütles PERH-i juhatuse liig ja ülemarst Peep Talving. “Kahjuks oli meil ka viimase 24 tunni jooksul kolm surma, kellest noorim oli 51-aastane mees,” lisas ta.

 

Talvingu sõnul on COVID-haiglaravi vajadus järsult kasvanud ja kasvab veelgi, kusjuures kasvavad haiglaravi vajavate COVID-patsientide numbrid kontrollimatult.

 

 

“Eriti murelikud oleme intensiivravi võimekuse pärast,” ütles Talving. “Oleme pidevas suhtluses Põhja meditsiinistaabi regiooni haiglatega ja jagame patsiente vastavalt haiglate ressursile. Nüüd on juba vajadus patsientide saatmiseks Lõuna regiooni ja oleme selles Lõuna meditsiinistaabiga kokku leppinud. Aga on vaid aja küsimus, kui ka sealne ressurss on koormatud.”

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button