2.2 C
Tallinn
Pühapäev 2. aprill 2023
UudisedSeksuaalkasvatuse lektorit pedofiiliks sõimanud netitrollid astuvad kohtu ette.

Seksuaalkasvatuse lektorit pedofiiliks sõimanud netitrollid astuvad kohtu ette.

Seksuaalkasvatuse lektorit pedofiiliks sõimanud netitrollid astuvad ette.

 

Järgmisel esmaspäeval toimub Tartu Maakohtus istung, kus seksuaalkoolitajat Rita Holmi pedofiiliks ja perverdiks sõimanud netikommentaatorid peavad oma sõnu põhjendama ja õigustama.

 

2018. aastal käis Soomes koolitatud Rita Holm mitmetes Eesti lasteaedades seksuaalkasvatuse loenguid pidamas. Holmi loengud filmiti üles ning laeti hiljem internetti, kus see jõudis avalikkuse ette. Konservatiivsemad lapsevanemad ja sama meelt jagavad inimesed avaldasid Holmi käitumise osas pahameelt ning hakkasid teda anonüümsuse varjus pedofiiliks ja perverdiks sõimama.

2019. aasta juulis avaldas Delfi, et Rita Holm esitas teda laimanud ja tema au teotanud inimestele nõudekirja. Ühe kommentaari eest küsiti 1100 eurot valuraha. Holmi kaitsma asunud vandeadvokaat ütles juba siis, et nõudekirja saanute vastu ollakse valmis minema ka kohtusse.

 

 

Oma viga tunnistanutega üritatakse jõuda kokkuleppele kohtuväliselt. Kuid Sarv lisas, et vastu vaidlejatega ei lõppe asi kohtulahendusega. “Kõik kommenteerijad, kes vastu vaidlevad ja kellega läheb asi kohtusse, tuuakse hiljem ka avalikkuse ette, et ka teised saaksid teada, missuguste inimestega tegemist on,” sõnas advokaat Robert Sarv eelmisel aastal Delfile.

Häälekalt Holmi vastu sõna tõstnuid leidub mitmeid EKRE toetajate seast ning seetõttu asus Facebooki kommuuni EKRE sõprade klubi liikmete seast nõudekirja saanutele nõu andma Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juuraharidusega juht Varro Vooglaid.

 

Loe pikemalt: Kroonika.ee

Veel artikleid