Ainar Leppanen SEB

SEB erakliendid teenisid kahe kuuga säästudelt ligi pool miljonit eurot lisatulu

Alates 1. detsembrist maksab SEB 0,4-protsendilist aastaintressi eraklientide arvelduskontodel olevale rahale. Esimese kahe kuuga said kliendid sel moel SEB-st ligi 0,5 miljonit eurot lisatulu.

Intressimäär kehtib kuni 5 000-eurostele summadele ning intress kantakse kontole igal kuul. Nii maksab SEB aasta jooksul eraklientidele kokku ligi 3 miljonit eurot.

„Raha hind on tõusnud ja SEB peab oluliseks maksta asjakohast intressi ka kõikide eraklientide pangasäästudele – seda seni ainsa Eesti pangana. Esimese kahe kuuga laekus eraklientide kontodele ligi 0,5 miljonit eurot,“ ütles Ainar Leppänen, SEB juhatuse liige ja jaepanganduse valdkonna juht.

Viimaste aastate baasintresside tõus on märgatavalt kasvatanud klientide intressitulu. Kui 2022. aastal teenisid SEB kliendid hoiustelt 3,24 miljonit eurot, siis 2023. aastal oli see summa juba 57,3 miljonit eurot.

„Hetkel ulatub SEB-s tähtajalise hoiuse aastaintress kuni 4%-ni ning kogumishoiuse intress 1,8%-ni. Eraisikute hoiused kasvasid pangas eelmisel aastal 1,2%, mis on enam kui 2022. aasta 0,5%-line kasv. Seega on eraisikute säästuvõime aastaga pisut paranenud. Aasta lõpuks oli tähtajalisel hoiusel 28% klientide likviidsetest vahenditest, sealhulgas 34% eraklientide deposiitidest,“ lisas Leppänen.

Eesti Panga statistika kohaselt oli Eesti eraisikutel detsembri lõpus sääste ligi 15 miljardit eurot, millest üle poole ehk ligi 8 miljardit eurot oli arvelduskontol.

Kõik kuni 100 000 euro väärtuses hoiused ühes krediidiasutuses hoiustaja kohta on garanteeritud riikliku tagatisfondi poolt. Täpsem info on leitav Tagatisfondi kodulehelt.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Viimsi vallas kadunud 71-aastast Kaisat

Täiendus 16.07.24 – Annan teada, et naine võttis lähedastega ühendust ning temaga on kõik korras.

minuaeg.com uudised

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu kohtumine keskendus kahepoolse kaubavahetuse loomisele Ukraina ja Moldovaga ning maapiirkondade elujõulisuse säilitamisele

Eile kohtusid Brüsselis Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid. Arutati, mil viisil toetada Euroopa Liiduga liitumiskõnelusi