Kolmapäev , 28 veebruar 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse sündmused 9. – 12. veebruar 2024

IDA-VIRUMAA

12. veebruaril kell 7.28 said päästjad väljakutse Alutaguse valda Mäetaguse alevikku. Majaelanik teatas, et tundis öö läbi toas kirbet tahma lõhna. Suitsu ja leeki ei olnud ning tube tuulutati. Päästjad kontrollisid küttesüsteemi, kuid põlengut ei tuvastanud. Elanikul soovitati kutsuda korstnapühkija.

Kell 1.53 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Oru linnaossa Kase tänava kortermajja, kus korterielanik teatas põlema läinud diivanist. Korteris oli ta üksi ja püüdis ise ka põlengut kustutada. Korteri aknast nähti leeke ja suits levis trepikotta. Korteri elanik oli korterist väljunud. Päästjad sisenesid korterisse ja kustutasid elutoas põlenud diivani. Trepikojast evakueeriti inimesi. Põlenud diivan visati akna kaudu välja. Korter ja trepikoda tuulutati. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Põleng sai korterielaniku sõnul alguse hooletust suitsetamisest elutoa diivanil. Korteris oli mittetöökorras suitsuandur. Päästjad tuletavad jätkuvalt meelde, et õnnetusest suudab märku anda üksnes töökorras andur.

11. veebruaril kell 10.43 teatati tiksuvast gaasipliidist Narva linnas Kreenholmi tänava kortermajas. Korterielanik keeras gaasikraani kinni. Päästjad gaasileket ei tuvastanud. Gaasipliidi elektriseade oli rikkis ja elanik kutsus kohale spetsialistid.

Kell 8.46 tuli häirekeskusesse teade töötavast ATS seadmest Jõhvi linnas Keskväljaku tänava kaubanduskeskuses. Alarm oli rakendunud kohviku köögis, kus elektrisoojendiga segisti oli hakanud suitsema. Seadme lülitasid töötajad välja. Päästjad kontrollisid köögi üle ja ohtu enam ei olnud.

10. veebruaril 14.22 tuli häirekeskusesse teade tööle rakendunud ATS seadmest Kohtla-Järve linna Järve linnaosa Põhja allee ühiselamust. Tehti selgeks, et ühes toas oli unustatud toit mikrolaineahju. Oht likvideeriti ja ruumid tuulutati.

Kell 12.50 tuli teade töötavast suitsuandurist Narva linnas Rahu tänava kortermajas ja trepikojas oli suitsu lõhn. Päästjad ootasid ära korteri omaniku ja kontrollisid korteri üle. Toas oli olnud toidu kõrbemine, ohtu enam ei olnud. Omanikule tehti kohapeal selgitustööd ja viidi läbi kodunõustamine.

9. veebruaril kell 13.18 anti teada Narva linnas Kangelaste prospekti kortermajas töötavast suitsuandurist. Päästjatele avas korteriukse eakas naine, kellel oli toit pliidil kõrbema läinud. Ohtu enam ei olnud ja päästjad aitasid tube tuulutada.

LÄÄNE-VIRUMAA

Nädalavahetusel oli päästjatele kolm väljakutset merel jäätunud luikede kohta. Neist ühel juhul vabastasid päästjad linnud jää seest, teistel juhtudel ei olnud inimese abi vaja.

12. veebruaril kell 1.37 helistati häirekeskusesse ja teatati töötavast vingugaasiandurist Viru-Nigula vallas Kõrkkülas. Elanikud olid alustanud tubade tuulutamisega. Päästjad kontrollisid ruumid üle, vingugaasiohtu enam ei olnud. Vingugaasiandur võis hakata tööle liiga vara suletud siibri tõttu. Elanikel soovitati küttesüsteemide ülevaatamiseks kohale kutsuda korstnapühkija.

11. veebruaril anti teada korstnapõlengust Vinni vallas Koeravere külas. Korstnajalas põles sinna suurel hulgal kogunenud tahm ja pigi. Päästjad kustutasid põlengut lume ja veega ning eemaldasid korstnajalast ka tuhka. Kütmine majas keelati ja kohale paluti kustuda korstnapühkija.

10. veebruaril kell 18.53 tuli teade vingust toas Rakvere vallas Lasila külas. Teataja sõnul oli siiber lahti, vingugaasiandurit toas ei olnud. Elanikul paluti aknad avada ja toast väljuda. Päästjad kontrollisid maja üle, põlengut ei olnud ja vingugaasi ei tuvastatud. Majas viidi läbi kodunõustamine.

9. veebruaril kell 21.14 teatati häirekeskusesse, et Tapa linnas Väikesel tänaval põleb saun. Elumaja oli hoonele väga  lähedal. Päästjate saabumise ajaks oli saun lausleegis ja ohustas ka kõrvalhooneid. Kaks elanikku olid hoonest väljunud ja istusid autos soojas. Koheselt alustati põlengu kustutamisega ning kõrval olevate hoonete kaitsmisega. Kiirabi töötajad kontrollisid inimeste tervist ja keegi hospitaliseerimist ei vajanud. Kustutustööd lõppesid kell 23.35.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Kaart – Surm. See päev toob endaga kaasa suuri

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Tänane päev toob esile sinu loova poole. Sinu ideed

error: Sisu on kaitstud!