Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
juhiluba

Reidil tabati bussiroolist kaks juhiloata juhti

7. ja 8. novembril kontrollis Politsei- ja Piirivalveamet koos Transpordiametiga üle-euroopalise ROADPOLi (European Roads Policing Network) nädala raames busse ja veokeid.

Kahe päeva jooksul kontrolliti 25 bussi ja 3 veokit, millest 19 olid korras ja 9 puhul tuvastati rikkumisi. Tuvastati kaks väga rasket rikkumist, kus kahe reisijaid vedanud bussi roolist leiti juhtimisõiguseta isik. Kolm bussi ja üks veoauto koos haagisega saadeti erakorralisele ülevaatusele ning kaheksal korral tuvastati väiksemaid ja suuremaid töö ja puhkeaja rikkumisi.

Transpordiamet paneb nii sõidukijuhtidele kui ka ettevõtjatele südamele, et ohutus on meie kõigi teha ja iga surm liikluses on ära hoitav. Majandusliku kasu nimel panna nõuetele mittevastavad või väsinud juhid rooli ning tehnonõuetele mittevastavad sõidukeid teele on oht nii juhile endale kui ka kõigile teistele liikluses. Lisaks teenusepakkujatele peaksid ka teenuse tellijad rohkem tähelepanu pöörama sellele, kas palgatud isik või ettevõtja teostab vedusid nõuetekohaselt.

2023. aastal on toimunud bussijuhi osalusel 73 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles sai viga 74 ja 1 inimene hukkus. Veoauto osalusel toimus tänavu 131 raskemat liiklusõnnetust, milles sai viga 158 ja hukkus 17 inimest.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!