Esmaspäev , 4 detsember 2023
Antsla elumaja kus poles tuba1

Antslas läks elumaja põlema

Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 13.-14. november

Noormees pääses tulekahjust napilt eluga, eluruumist puudus suitsuandur
14. novembril kell 7.28 teatati, et Antslas Pärna tänaval tuleb elumajast suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli ühes majapooles elav noormees suutnud suitsu täis ruumidest välisuksele jõuda, kust ta kiirabiautosse ja edasi haiglasse toimetati. Pääste suitsusukeldujad leidsid tulekolde toast, kus põles laud, voodi ja selle ümbrusesse kogutud asjad. Tulekahju kustutati kell 9.29. Kahjuks ei leidnud päästjad ruumidest töökorras suitsu- ega vingugaasiandurit. Oli ime, et noormees oli ärganud ning suutnud põlevast ruumist ise väljuda.

Antsla elumaja kus poles tuba2

Jõgevamaa
13. novembril kell 11.36 teatati, et Põltsamaal Õuna tänaval on kortermaja keldris suits. Suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid infrapunakaamera abil tulekolde elektrikilbist, mis käsikustutiga kustutati. Ruumid tuulutati, ühistu esindajale anti juhis kutsuda kohale elektririkete kõrvaldamisega tegeleva ettevõtte spetsialistid.

Vajalikku suitsuandurit asendasid hädalise appihüüded
13. novembril kell 16.20 teatati, et Jõgeval Rohu tänaval asuvas kortermaja korterist on kuulda appihüüdeid ning trepikojas levib suits. Pääste suitsusukeldujad leidsid korteri, mille köögist elektripliidilt tulekolle ja sellest oli süttinud omakorda kõrval pesumasin ja sein. Korteris olnud vanem naine juhatati välja ning anti üle kiirabitöötajate hoole alla, kes kannatanu haiglasse toimetasid. Tulekahju kustutati, köök ja koridor said suitsu- ja tahmakahjustusi. Kahjuks ei leidnud päästjad põlenud korterist märke töökorras suitsuandurist.

Tulekahjust varakult märku andev suitsuandur on kohustuslik häireseade juba alates 2009. aastast. Kahjuks puutuvad päästjad siiani sageli kokku eluruumide tulekahjudega, kus suitsuandur puudub ja  tulekahju hiline avastamine toob kaasa suuremaid varalisi kahjusid või isegi inimohvreid. Sel nädalal kontrollivad inspektorid ja päästemeeskonnad eluruumides kohustusliku suitsuanduri olemasolu ja töökorrasolekut. Puuduva suitsuanduri eest võib süüdlast lühimenetluse korras karistada 40 eurose trahviga.

Vaata ka:

porgand

Loe, miks peaks sööma keedetud porgandit

Väga populaarne köögivili, mida süüakse toorelt, aga kahjuks toorelt tarbides omastab inimene ainult 3% selles

unenaod

Miks osad inimesed näevad und ja osad ei näe?

Unenäod on inimese vaimse elu oluline osa. Need on üks viis, kuidas meie aju töötleb

error: Sisu on kaitstud!