minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist: “Maapiirkondade heaolu nimel astutud sammud ei täitnud ootusi”

Regionaalminister Madis Kallas (SDE) teatas teisipäeval oma lahkumisest ametist. Kallase volitused ministrirollis lõppevad südaööl.

“Ministriks saades võtsin endale kohustuse võidelda Eesti maapiirkondade eest ja vähendada piirkondlikku ebavõrdsust. Olles suhelnud põllumeeste, toidutootjate ja maapiirkondade elanikega, mõistsin veelgi selgemalt, kui oluline on tegutseda selle nimel, et maapiirkondade elu ei kustuks lõplikult,” sõnas Kallas.

“Saaremaalt pärit inimesena tundsin erilist vastutust ning täna, tagasi vaadates möödunud aastale, tunnen, et need eesmärgid, mis ametisse astudes seadsin, ei ole täielikult täitunud,” lisas ta.

Madis Kallas tõi välja, et viimane kuu on toonud kaasa läbimurde mitmetes olulistes küsimustes, kuid põllumajandus- ja regionaalpoliitika peab olema jätkusuutlik ning kohtlema võrdselt ka teisi olulisi teemasid.

“Mul on hea meel, et valitsus jõudis kokkuleppele omavalitsuste rahastamise jätkusuutlikkuse osas ning avasime võimaluse Maaelu Edendamise Sihtasutuse maakapitali laenu meetme rakendamiseks summas 20 miljonit eurot. Lisaks jõudsime lõpuks lahenduseni seakatku kahjude hüvitamise küsimuses ning otsustasime eraldada ettevõtjatele 1,2 miljonit eurot,” tõi Kallas välja viimase kuu läbirääkimiste tulemusi. “See otsus polnud minu jaoks lihtne. Ühe aasta jooksul regionaalministrina olen tänulik võimaluse eest panustada Eesti maapiirkondade heaks. Ministriamet toob endaga kaasa palju väljakutseid ning mul on olnud suur au töötada koos regionaal- ja põllumajandusministeeriumi meeskonnaga, Eesti põllumajandussektori ja omavalitsustega, et tagada heaolu igas Eesti paigas,” lisas Kallas.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Lauri Läänemets kiitis Madis Kallast märkimisväärsete saavutuste eest. “Valitsus leppis möödunud nädalal kokku täpse Robin Hoodi kava, mis suurendab maapiirkondade ja väikelinnade omavalitsuste rahastust. Samuti võeti vastu mitmeid meetmeid maakonnakeskuste ja kasvupiirkondade toetuseks, sealhulgas muudatused maamaksus. Lisaks piirkondliku ebavõrdsuse vähendamisele jõuti kokkuleppele ka põllumeeste toetamiseks Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaudu ning sisuliselt on valmis ühistranspordireformi plaanid,” märkis Läänemets.

Edaspidi jätkab Madis Kallas tööd riigikogus. Kallase ametiaeg regionaalministrina kestis 17. aprillist 2023 kuni 16. aprillini 2024.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Reede 24 mai 2024

Jäär Oled täna energiline ja valmis väljakutseteks. Ideaalne on tegeleda intensiivsete treeningutega, näiteks kickpoksi või

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Ränk Liiklusõnnetus Padise Külas: Mootorrattur Hukkus

Kell 16.36 sai politsei teate liiklusõnnetusest Padise külas, kus mööda peateed liikunud mootorrattale sõitis ette