Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Pfizeri vaktsiin

Ravimifirma Pfizer loodab, et praegused koroonapiirangud jäävad viimaseks.

Seni pole ükski ravim ega vaktsiin suutnud koroonapandeemiale piiri panna, mistõttu on riigid sunnitud kehtestama uuesti karme piiranguid. Nüüd aga loodab ravimifirma Pfizer, et firma uus imeravim Paxlovid aitab piirangutele lõpu teha.

Prizeri juht Albert Bourla tutvustas uut ravimit Prantsusmaal, kus Pfizer tegeleb teadustöö ja tootmisega. Bourla ütles, et praegune koroonalaine on viimane, kus on vaja karme piiranguid, vahendab Le Figaro.

Bourla usub samas, et koroona jääb veel aastateks ümber maaima tiirlema. Bourla sõnul on vaktsiinid töötanud hästi, aga tulevikus on vaja võtta lisaks veel uusi ja uusi vaktsiinidoose.

Eraldi tõi aga Bourla välja Pfizeri uue imeravimi Paxlovid, mis muudab kõike. Ravim hoiab ära koroona rasked haigusjuhud, kui seda võtta vahetult pärast nakatumist.

Pfizer teatas detsembris, et Paxlovid hoiab ära 90 protsenti koroona rasketest haigusjuhtudest. Euroopa ravimiamet EMA andis detsembris tingimusliku loa ravimi kasutamiseks hädaolukorras. Ravim pole aga saanud veel ametlikku müügiluba.

Allikas, Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!