Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
talv

Muutlikud ilmad ja keerulised teeolud nõuavad liiklejatelt suurt ettevaatlikkust

Viimaste päevade muutlikud ilmad on muutnud teed libedaks ning vaatamata Transpordiameti teehoolduspartnerite pingutustele tuleb liiklejatel arvestada talviste teeoludega.
Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Janar Tükk selgitas, et libedus ja keerulised teeolud tulenevad ennekõike ilmastikust. “Selle talve märksõna on äärmiselt kiired ja muutlikud ilmaolud – päeva jooksul võib sadada vihma, lund, rääkimata olulistest temperatuurikõikumistest.”

“Selliste muutlike olude juures jõuavad teede katted külmuda ja üles sulada korduvalt,” selgitas Tükk. Sõltuvalt temperatuuride muutusest on üsna tavapäraseks saanud, et libedusetõrjet tuleb päeva jooksul teostada korduvalt.

Kui võtta arvesse, et kiireim hooldustsükli aeg on kõrgeima seisunditasemega riigiteedel kaks tundi, siis kiirete ilmaolude muutuse korral võivad selle aja jooksul teeolud muutuda märgatavalt. Lääne-Eesti saartel ja mandri rannikualadel on tuuleiilid jätkuvalt kohati üle 20 m/s ning esineb pinnatuisku. Teedele võib tormist tingituna jätkuvalt langeda ka puid ja oksarisu. “Seetõttu kutsumegi kõiki liiklejaid üles äärmisele ettevaatlikkusele ning valima teeoludele vastav ohutu liikumiskiirus, et ennetada ja vältida võimalikust ootamatust libedusest ja tormist tingitud õnnetusi,” ütles Tükk.
Transpordiameti teehoiupartnerid teevad libedatõrjel kõik, mis võimalik ja kogu olemasolev tehnika on väljas reageerimaks teeoludele. Liiklejatel tuleb aga arvestada, et suviseid teeolusid ei ole võimalik talvise teehooldega tagada ning liiklemiseks tuleb alati valida ohutu ja oludele vastav liikumiskiirus. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Pimedal ja märjal ajal liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid.

Riigi ilmateenistus prognoosib ka lähipäevadeks muutlikke ilmaolusid ning teedel püsib libeduse oht.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!