Erakorralised uudised
Rail Baltica

Rail Balticu Eesti osa maksumus kerkib 3 mljardi euro piirimaile


Viimaste andmete kohaselt on Rail Balticu Eesti osa ehituse hinnanguline maksumus umbes kolm miljardit eurot. Eeldatavalt jääb projekt 2030. aastaks vaid osaliselt valmis, kusjuures teatud lõigud saavad ainult ühe rööpapaari ja kohalike jaamade täielik arendamine lükatakse edasi.

Neljapäeval tutvustati valitsuskabinetile Rail Balticu edenemist, rõhutades vajadust ehitada Euroopa rööpmelaiusega kiirraudtee Tallinnast Varssavini aastaks 2030. Projekteerimise lõpetamisega on nüüd võimalik hinnata raudtee-ehituse kogumaksumust.

Kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets märkis, et kuigi täpne summa pole veel teada ja on palju lahtisi otsi, on Eesti trassi maksumus praeguste arvutuste kohaselt pisut alla kolme miljardi euro. Samas on projekt inflatsiooni ja kasvavate kulude tõttu kallinenud peaaegu poole võrra. Rail Baltic Estonia juht Anvar Salomets tõi välja, et tegelik maksumus selgub hangete käigus.

Sellegipoolest on selge, et kõiki töid ei jõuta 2030. aastaks lõpule viia. Kasemets selgitas, et kohalikud peatused rajatakse, kuid mitte täies mahus. Raudtee ja sellega seotud taristu ehitatakse siiski täielikult, võimaldades tulevikus kahte rööpapaari. Esimesel kümnendil peetakse kahte rööbast pigem luksuseks, mistõttu keskendutakse esialgu ühe rööpa rajamisele. Salometsa sõnul on Rail Baltic Euroopa Komisjoni jaoks jätkuvalt prioriteetne projekt, kuhu on juba investeeritud 650 miljonit eurot. Lisarahastuse võimalus on olemas ka järgmisest EL-i eelarve perioodist.

Vaata ka:

euro

5 kõige ahnemat tähemärki

Loe, milliste tähemärkide all sündinud inimesed kipuvad olema väga enesekesksed ega mõtlegi, kuidas nende tegevus

drevneegipetskij goroskop

Egiptuse horoskoop: vaata järgi, kes oled sina iidse ja müstilise Egiptuse astroloogia järgi.

Egiptuse horoskoop: vaata järgi, kes oled sina iidse ja müstilise Egiptuse astroloogia järgi Vaata järgi,