Erakorralised uudised
kaja kallas 90185653

Skandaal Riigikogus: President Karis kinnitab koalitsiooni soovi peaminister Kallase tagasiastumiseks

President Alar Karis jäi kindlaks oma varasemale avaldusele, et koalitsioonierakonna esindaja mainis kohtumisel presidendiga, et peaminister Kaja Kallase tagasiastumine võib olla lahendus riigikogu ummikseisule. Karis soovitas, et selle idee autor peaks ise selle avalikustama.

Karis kinnitas ERR-ile, et selline arvamus polnud ainult opositsiooni esindajate seas levinud. Täpsustava küsimuse peale, kes koalitsioonist seda arvamust avaldas, märkis ta, et see isik peaks seda ise otsustama avaldada. Ta rõhutas, et tema roll oli vaid kohtumistel valitsenud õhkkonna edastamine.

Samuti käsitles Vikerraadio oma reedeses intervjuus seda teemat, kus saatekülaliseks oli SDE fraktsiooni juht Jevgeni Ossinovski, kes oli üks Karisega kohtunutest. Ossinovski nentis, et Kallase tagasiastumine toob kaasa poliitilise muutuse, kuid pole kindel, kas see lahendab praeguse olukorra.

President Karis kohtus nii teisipäeval kui ka kolmapäeval erakondade esindajatega ja pidas seejärel pressikonverentsi, kus ta mainis, et mõned erakonnajuhid, sealhulgas ka opositsioonist, pidasid peaministri tagasiastumist võimalikuks lahenduseks praegusele olukorrale. Neljapäeval eitasid nii SDE juht Lauri Läänemets kui ka Eesti 200 asejuht Kristina Kallas, et selline ettepanek oleks tulnud nende erakonnast.

Presidendi kantselei kommunikatsiooniosakond ei soovinud avaldada, kes täpselt Kallase tagasiastumist soovitas. Kantselei sõnul olid kohtumised usalduslikud ning erakondade esindajate nimede ja täpsete tsitaatide seostamine pole sobiv.

Kohtumistel osalesid opositsioonist Isamaa esimees Urmas Reinsalu, Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart ja EKRE esimees Martin Helme. Koalitsioonist osalesid Reformierakonna esindaja Erkki Keldo, Eesti 200 liige Toomas Uibo ja SDE esindaja Jevgeni Ossinovski. Eelmisel nädalal kohtus president riigikogu esimehe Lauri Hussariga (Eesti 200).

Vaata ka:

kurkum

20 PÕHJENDUST, MIKS KURKUM ON KÕIK-ÜHES RAVITAIM!

Kurkumi ravimõju on uurinud mitmed teadlased ja on jõutud järeldusele, et kurkumi põhiline bioaktiivne raviv

163859938 3631272630314899 4556569317704117079 o

AVA PILT ja tee test: Kumb nägudest on õnnelikum?

Sageli usutakse, et inimese vasak ajupoolkera on loogilisem, analüütilisem ja objektiivsem paremast ajupoolkerast. Öeldakse, et