Kolmapäev , 28 veebruar 2024
Erakorralised uudised
Ukraina rahuvalemi kohtumine

Asekantsler Lind Kiievis: küüditatud Ukraina lastele tuleb nende lapsepõlv tagasi anda 

Välisministeeriumi globaalküsimuste asekantsler Minna-Liina Lind kinnitas Kiievis kohtumisel Ukraina asevälisministri Emine Džaparovaga Eesti igakülgse ja vankumatu toetuse jätkumist Ukrainale Venemaa agressiooni vastu seismisel. „Ukraina suutlikkus viia ise sõjas olles läbi reforme on erakordne,“ märkis Lind. „Lisaks edule sõjaväljal, on vaja jätkata Venemaa isoleerimist rahvusvahelisel areenil ning teha kõik selleks, et sõjakurjategijad saaksid karistatud.“


Asekantsler Lind rääkis asevälisminister Džaparovaga ka koostööst rahvusvahelistes organisatsioonides ning ÜRO ja selle liikmesriikide rollist Venemaa survestamisel, et see rahvusvahelise õiguse norme järgiks. Samuti rõhutas Lind, et Eesti prioriteet meediavabaduse koalitsiooni eesistujana on võitlus desinformatsiooniga, mille üheks väljenduseks on Venemaa propaganda.


Ka esindas Lind Eestit Kiievis Ukraina rahuvalemi raames toimunud esimesel rahvusvahelise koalitsiooni kohtumisel Venemaale küüditatud laste Ukrainasse naasmiseks. „Eesti jaoks on oluline koalitsioonis osaleda, et Venemaa poolt deporteeritud lapsed – kelle sidet nende perede ja Ukrainaga püüab Venemaa kustutada – saaksid esimesel võimalusel koju tagasi pöörduda,“ märkis Lind. „Lastele tuleb nende lapsepõlv kiiresti tagasi anda.“ Praeguseks on dokumenteeritud ligi 20 000 Ukraina lapse küüditamine ning senise tempo jätkumisel võtaks nende koju tagasi toomine 55 aastat.

Asekantsler Lind osales Kiievis ka inimõiguste ülddeklaratsiooni 75. aastapäeva puhul toimunud rahvusvahelisel konverentsil „Vabadus või hirm“ (Freedom or Fear) ning külastas Rahvusvahelise Kriminaalkohtu kontorit Ukrainas. 

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Kaart – Surm. See päev toob endaga kaasa suuri

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Tänane päev toob esile sinu loova poole. Sinu ideed

error: Sisu on kaitstud!