Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
Narva castle 2008

Punasõdurite ühishauda Narvas ei olnud kedagi maetud

Kuigi Narva Pimeaeda omal ajal paigaldatud punaarmeelaste mälestusmärgil oli kirjas, et sinna on maetud Narva vabastamise käigus 1918. aasta novembris langenud punaarmeelaste põrm, siis monumendi demonteerimise järel selle alt väidetavast ühishauast inimsäilmeid ei leitud.

Põhjarannik kirjutas, et punamonument seisis ajaloolise Pimeaia keskel, peaaegu Narva vanalinna südames, Narva raekoja lähedal ning demonteeriti, lammutati ja utiliseeriti teisipäeva, 19. septembri hommikul ning selleks kulus vähem kui tund aega.

Demonteerimistööde ajaks sulges politsei Pimeaeda viivad juurdepääsuteed, ehkki märgatavat ühiskondlikku pinget ei olnud mälestusmärgi lammutamise uudis tekitada jõudnud.

Narva linnavõime kavandatavast mälestusmärgi teisaldamisest ette ei hoiatatud ja Narva linnavalitsus sai sellekohase teate alles lammutamisele eelnenud päeval. Üksikasjad ja tähtajad olid muinsuskaitseameti ja Narva muinsuskaitseinspektoriga enne kooskõlastatud.

 

allikas: err.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!