Tuesday , 18 January 2022
207870

President Alar Karis: kui lahkub mõni tõeliselt Suur Inimene, tekib tühjus

“Iga kord, kui lahkub mõni tõeliselt Suur Inimene, tekib tühjus. Kurbus,” kirjutas täna president Alar Karis, kelle sõnul oli Maria Klenskaja näitleja, kelles oli tugev tõetunne ja moraal.

“Kes oli nõudlik nii enda kui teiste suhtes,” kirjutas president. “Kelles oli nii jõudu kui haprust, tundlikkust nii tekstis kui mängus. Kelle jaoks kunst oli alati olulisem kui tema isiksus. Kes rääkis sageli ilusamat eesti keelt kui nii mõnigi emakeelne. Kelles oli lõpuni väärikust. Kes tegi Eesti suuremaks. Aitäh, Maria Klenskaja.”

President avaldas südamlikku kaastunnet näitleja lähedastele.

Loe ka: Suri näitleja Maria Klenskaja

Kultuuriminister Tiit Terik ja ministeeriumi kogu kollektiiv mälestab unustamatut draama- ja filminäitlejat Maria Klenskajat.

“Avaldame siirast kaastunnet perekonnale, lähedastele, kolleegidele. Loomingulises tippvormis näitlejanna lahkumine on täna väga kurb uudis kogu Eestile, kõigile, kes me armastame teatrit ja hindame filmikunsti,” kirjutas Terik sotsiaalmeedias. “Peale selle, särava ja rõõmsa lugude jutustajana jääb Maria Klenskaja meile mällu ka teatrimälu hoidjana. Ta oli eelkäijate kui isiksuste ja nende loomingulise pärandi tutvustaja. Me oleme selle eest tänulikud.”

Maria Klenskaja pälvis oma loometeel mitmeid preemiaid töö eest nii teatrilaval kui ka kinolinal. 2002. aastal autasustas Vabariigi President Maria Klenskajat Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …