Friday , 28 January 2022
laps

Perearstikeskused on hädas koroonavaktsiini lastedoosidega, kuna vanemad ei too lapsi vaktsineerima.

Perearstikeskused on hädas koroonavaktsiini lastedoosidega, mis viaali avades üle kipuvad jääma. Haigekassa kinnitab, et huvilised tuleb ära vaktsineerida igal juhul, ülejäägi võib maha kanda.

Perearstikeskused on tundnud huvi, mida teha vaktsineerimise vastu huvi tundvate lastega, kui neid korraga piisavalt palju pole kogunenud. Nimelt saab ühest viaalist kümme doosi 5-11-aastaste vaktsineerimiseks. Vaktsiin aga avatuna kaua ei kehti, mistõttu tuleb need kümme doosi väga lühikese aja jooksul ära teha.

Sestap on perearstikeskused küsinud terviseametilt, kas vaktsineerimiseks kirja pandud laste ajad tuleb tühistada ja edasi lükata, kui ühele päevale piisavalt palju soovijaid kokku ei õnnestu saada.

Haigekassa selgitas ERR-ile, et otsest regulatsiooni sellisel puhul tegutsemiseks ei ole. Samas aga ei tohiks lapsi vaktsineerimata ka jätta.

“Ei saa olla, et kes tõesti soovivad vaktsineerida, ei saa seda teha. See on paratamatus, kui mõned doosid üle jäävad,” kommenteeris haigekassa pressiesindaja Sander Rajamäe.

Loe ka:  KUUM: Perearst K.Joller räägib lastele, et nad ei pea vaktsiinivastast vanemat kuulama

Ta lisas, et perearstidele üle jäävate dooside äraviskamine rahalist kahju kaasa ei too.

“Nad peavad aruande tegema haigekassale ja terviseametile, palju vaktsiine maha on kantud. Nende sissetulekut see aga ei muuda,” ütles Rajamäe.

5-11-aastased lapsed saavad Pfizeri vaktsiini. Nende annused on kolmandik täiskasvanute doosidest.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

gripp

Gripiblogi, 3. nädal: lisandus 1328 A-gripiviiruse juhtu

Alates 17. jaanuarist saavad kõik, kellel on koroonatestile saatekiri, samast proovist kolm tulemust: lisaks koroonaviirusele …

covid scaled

Terviseamet: Kõige olulisem info testimise, karantiini ja lähikontaktsuse kohta

Kui teil on küsimusi testimise korralduse, piirangute või isolatsioonitingimuste kohta, siis helistage riigi infotelefonile 1247.  …

covid 19 g829362110 640

28.01. Ööpäevaga tuvastati 5823 uut covid-19 haiget. Suri 2 koroonaviirusega nakatunud inimest

28. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 292 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 186 vajab haiglaravi raskeloomulise …

DSC01163 scaled

Covid-19 vaktsiinide kõrvaltoimed: ajavahemikus 17.–23. jaanuar 2022 esitatud teated Eestis ja üldine teave

17.–23. jaanuar 2022 esitatud kõrvaltoime teatised Järgnev on kokkuvõte eelmisel nädalal saadetud kõrvaltoimete teatiste kohta, …