Smartpost Itella

Politsei tabas noormehed, kes tungisid Itella pakiautomaatide infosüsteemi

Sel nädalal viisid politseinikud Tallinnas läbi menetlustoiminguid kahe noormehe suhtes, keda on alust kahtlustada sügisel Itella pakiautomaatide infosüsteemi sisse tungimises ja ligi 10 000 inimese andmete alla laadimises.

Esialgse kahtlustuse kohaselt hankisid kaks kohalikku noormeest, 15aastane ja 19aastane, ligipääsu Itella infosüsteemile ja laadisid alla ligi 10 000 inimese andmed. Kahtlustatavad koostasid turvanõrkuse kohta detailse ülevaate, mille nad avaldasid veebis koos inimeste andmetega, tehes avalikult kättesaadavaks Itella klientide nimed, meiliaadressid ja mobiiltelefoni numbrid.

Keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroo juhi Ago Amburi sõnul õnnestus kahtlustatavad tuvastada vaatamata nende katsetele oma jälgi varjata. „Anonüümsus internetis on vaid näiline ning ei tasu loota, et need teod välja ei tule. Turvanõrkuste otsimine, olgu see motiveeritud finantsilisest või intellektuaalsest huvist, on kübermaailmas väga levinud nähtus. On olemas seaduslikud viisid, kuidas selliseid nõrkuseid otsida ning nendest ka vastutustundlikult teada anda. Antud juhul tungiti infosüsteemi sisse valdaja nõusolekuta, laaditi alla sealsed andmed ning detailne info turvanõrkuse kohta pandi üles sotsiaalmeediasse kõikidele lugemiseks. Noorte huvi küberturvalisuse vastu on väga tervitatav, aga püsida tuleb seaduse piirides. Ka häkkida saab seaduslikult, sest paljud ettevõtted kutsuvad ise enda süsteemidest leitud turvanõrkustest teada andma. Samuti on olemas spetsiaalsed keskkonnad, mis sellist tegevust vahendavad ning Eestis on mitmed tööandjad, kes sellise tegevuse eest ka ametlikult palka maksvad,“ ütles Ambur.

loe edasi siit

ohtuleht.ee

Vaata ka:

TalkAboutDeath 900

Kuidas Rääkida Lastega Surmast

Surma teema võib olla keeruline ja tundlik, eriti laste puhul. Siin on mõned juhised, kuidas

AnxietyNew Share

3 Väikest Erinevust Tervisliku ja Ebatervisliku Ärevuse Vahel

Ärevus on loomulik ja sageli kasulik reaktsioon stressirohketele olukordadele, kuid see võib muutuda probleemiks, kui