Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 8.12 – 11.12.2023

Tallinn

9.12 kell 18.50 teatati häirekeskusele, et Haaberstis Reha tänaval on elumaja saun põlema läinud. Majas viibijad proovisid ise tulekahju kustutada, kuid neil soovitati ohutuse huvides majast väljuda. Päästjad olid kohal kell 18.57, kes leidsid, et põleng on kerise taga seinas . Päästjad kustutasid põlengu vahtkustutiga ning kontrollavamisi tehti nii tagaseina kui ka teisele korrusele leidmaks võimalikke tulekoldeid. Õnneks oli elanik ise piisavalt tulekahju piiranud, et hoida ära põlengu laiem levik.

Polenud sauna sein Haaberstis 9.12 1
Põhja päästekeskuse sündmused 8.12 – 11.12.2023 3

9.12 kell 20.51 said päästjad infot, et Kristiines Kajaka tänaval on betoonist kaevukaas haljastustööde käigus pealt ära lükatud ning oht oli, et keegi võib auku kukkuda. Lilleküla päästjad tõmbasid auto vintsiga kaane õigesse kohta tagasi.

9.12 kell 21.03 sõitsid päästjad Nõmmele Vanaka mäe alla, kus kelgutaja oli õnnetult sõitnud vastu puud ning saanud viga. Kiirabi ei pääsenud isikule ligi, mistõttu Nõmme päästjad aitasid kannatanu transportida ATV-ga kiirabiautosse ja seejärel haiglasse.

Pirital hukkus tulekahjus inimene

10.12 kell 00.16 sai Häirekeskus teate eramaja tulekahjust Tallinnas Pirita linnaosas Kesktee tänaval. Sündmusele reageerisid Pirita päästjad, Kesklinna komando kaks päästemeeskonda ning Ida-Harju välijuht. Päästjate kohale jõudes selgus, et kahekorruseline maja põles lahtise leegiga. Kell 01.01 leidsid päästjad hoonest hukkunud vanema naisterahva.

Päästetööde juhi sõnul nad eluruumidest suitsuandurit ei leidnud ega kuulnud ka selle signaali. Tulekahju tekkepõhjused ning täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus. Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur, mis on Eestis kohustuslik alates 2009. aastast. Nõuetekohaselt paigaldatud suitsuandur aitab avastada tulekahju selle algfaasis ning annab võimaluse hoonest õigeaegselt ja ohutult väljuda.

Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud juba 34 inimest.

Harjumaa

9.12 kell 05.55 sõitsid päästjad Kose valda Rõõsa külla Tallinn-Tartu maanteele, kus sõiduk oli sõitnud teepiirdesse. Kose päästjad olid kohal kell 06.06 ning puhastasid sõidutee autojuppidest. Autos olnud inimene anti üle kiirabiarstide hoole alla.

9.12 kell 14.15 teavitati häirekeskust, et Kuusalu vallas Kolga alevikus Viru raba matkarajal on inimene jala välja väänanud ning omal jõul rabast välja ei saa. Loksa päästjad sõitsid kohale, ajasid ATV-le hääled sisse ning asusid kannatanu poole teele. Kuna viimased 600 meetrit kannatanuni oli mööda laudteed, siis viimase distantsi liikusid päästjad jalgsi. Seejärel asetati kannatanu pinnaltpäästelauale ning veeti tagasi ATV-ni. ATV-ga sõideti tagasi parklasse, kus kiirabi tegeles kannatanuga edasi.

9.12 kell 23.21 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Peetri alevikus Krati teel põleb sõiduauto lahtise leegiga. Assaku päästjad kustutasid põleva sõiduauto veejoaga kella 23.43ks.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Võru kandis kadunud 65-aastast Ilmarit

Nimelt märkas täna hommikul juhuslik mööduja Ilmarile sarnanevat meest liikumas Võru vallas Võru-Räpina teel. Ta

lumikelluksed

Märtsikuu 2024 horoskoop – Armastus, töö ja raha.

Loe ka teisi horoskoope https://minuaeg.com/horoskoop/ KALAD Armastus. Armastusel on tuhat varjundit ja need ei ole

error: Sisu on kaitstud!