Esmaspäev , 4 märts 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 7.02 – 8.02.2024

Tallinn

7.02 kell 15.56 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Mullamaa tänaval põleb mahajäetud hoone uks. Lilleküla päästjad kustutasid ukse kella 16.05ks.

7.02 kell 20.18 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel on Meeliku tänava kaheksakordse kortermaja viimase korruse korter suitsu täis. Reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid Kesklinna, Lasnamäe ja Lilleküla kutselised ning Saku vabatahtlikud päästjad. Esimesena olid kohal Lasnamäe päästjad, kes leidsid põlengu mitte korterist, vaid kortermaja prügišahtist. Suits levis mööda šahti neljandalt korruselt kaheksandani, sealhulgas teataja korterisse. Päästjad evakueerisid neilt korrustelt elanikud, kes paigutati kohale toodud Päästeameti soojakusse. Ühe elaniku vaatas kiirabi kohapeal üle. Päästjad kustutasid šahtipõlengu veega ning eemaldasid sealt prügi. Termokaameraga kontrolliti üle kõik šahtiäärsed korterid ning edasist ohtu ei tuvastatud. Kella 22.40st hakati inimesi tagasi korteritesse lubama. Kella 22.57ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud ning kell 00.50 naaseti tagasi kontrollmõõtmisi teostama, mille käigus ohtu ei leitud.

7.02 kell 20.58 sõitsid päästjad Kesklinna L. Koidula tänavale, kust oli tulnud teade korteris töötavast vingugaasiandurist. Lilleküla päästjad tõttasid kohale ning leidsid lekke korteri vannitoast. Selgus, et vannitoas asuvale gaasiboilerile ei olnud tagatud piisava värske õhu juurdevool, mille tagajärjel tekkis vingugaas. Päästjad tuulutasid ruumid ja selgitasid elanikule tekkinud olukorra tagamaid ja nõustasid teda, kuidas ehituslikke puuduseid likvideerida.

8.02 kell 00.49 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Valukoja tänaval on tööstushoones tunda gaasi lõhna ja kuulda ka gaasi sisisemist. Kesklinna päästjad olid kohal kell 00.54 ja leidsid, et päevaste lammutustööde käigus oldi lõhutud ka üks väiksem gaasitrass. Olukorrast teavitati gaasifirma tehnikuid, kes keerasid gaasi kella 01.39ks kinni. Leke sai sellega peatatud ja päästjad olid sündmuselt vabad.

Harjumaa

7.02 kell 21.16 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Pildikülas Viadukti põigul põleb aiamaja. Sündmusele reageerisid Assaku kutselised ja Rae vabatahtlikud päästjad, kellest esimesed olid kohal kell 21.24. Selgus, et aiamajas oli plahvatanud kütusekanister, mille tagajärjel sai elanik ka mõningaid põletushaavu. Kannatanu viidi kiirabiga PERHi ning päästjate suitsusukelduslüli sisenes majja tulekoldeid likvideerima ja seinakonstruktsioone avama. Päästjate jaoks oli sündmus kella 22.44ks lõppenud. Sündmuse täpsed asjaolud selgitab välja menetlus. 8.02 kell 07.52 sai häirekeskus teate, et Tallinna ringtee 3. kilomeetril suunaga Tallina poole on toimunud ahelavarii. Õnnetuses osales kokku 11 sõidukit ja keegi kannatada ei saanud. Politsei palub liiklejatel teelõiku vältida ja liiklus sündmuskohal on endiselt häiritud. Assaku päästjad olid kohal kell 08.20 ja koostöös politseiga tegelevad avarii tagajärgede likvideerimisega

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com 2

5 imelise horoskoobiga sodiaagimärki pühapäeval 2. märtsil 2024

1. Jäärad: Täna on teie päev särada! Tunnete end energilisena, enesekindlana ja valmis vallutama maailma.

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Pühapäev 3. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev oma partneriga ausateks ja avatud vestlusteks. Võid tunda end eriti

error: Sisu on kaitstud!