Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 14.05 – 15.05.2024

Tallinn  

14.05 kell 20.41 sõitsid päästjad Lasnamäele Paepargi tänavale, kus kiige vahele oli laps kinni jäänud. Kesklinna päästjad tõttasid kohale ja lammutasid lapse vabastamiseks osa kiigest lahti. Laps vaadati kohapeal kiirabitöötajate poolt üle ja peale paari kriimu ja ehmatuse polnud tal miskit kurta. Pärast päästeoperatsiooni parandati kiik kenasti ära.

Harjumaa

14.05 kell 13.36 teavitati häirekeskust, et Maardu linnas Roobu tänava ääres põleb suur hulk kulu ja metsa. Väljakutsele reageerisid Lasnamäe, Assaku, Kesklinna ja Nõmme päästjad, kellest esimesed lennutasid õhku drooni, et tulekahjule ligipääsu leida. Põlengule oli keeruline suurte põhiautodega juurde pääseda, mistõttu võtsid päästjad kaasa ka ATV-d. Nendelt kustutades suudeti tulekahjule piir panna ja kella 14.50ks oli põleng kustutatud. Kokku põles umbes hektar kulu, põõsaid ja üksikuid puid. Päästjate sõnul sai tulekahju tõenäoliselt alguse lähedal grillimisest.

Päästjad tuletavad meelde, et kuivas looduses tasub lahtise tulega äärmiselt ettevaatlikult ümber käia. Iga lõkkepõletaja või grillija peab tagama, et tuli loodusesse või hoonetele ei leviks. Selleks tuleb lahtist tuld kasutada hoonetest eemale, arvestada tuule suuna ja tugevusega, puhastada lõkkeaseme ümbrus kuivast taimestikust ja piirata see võimalusel kivide või mullaga. Põlevat lõket tuleb valvata ning hoida käepärast esmased kustutuvahendid – näiteks käsikustutid, ämbrid veega või survestatud veevoolik. Mitte mingil juhul ei tohi grillist sütt välja valada, kui need pole korralikult kustunud. Mõistlik on silm peal hoida ka Keskkonnaagentuuri tuleohukaardil ja viia end kurssi looduses valitseva tuleohutasemega – https://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/.

14.05 kell 20.13 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Niitvälja külas Tallinn-Paldiski tee äärses metsatukas on matkaja kukkunud ja murdnud jalaluu. Teataja oli kukkunu paariline, kes läks päästjaile suurele teele vastu. Kohale jõudes tõid Keila päästjad kannatanu ATV-ga metsast välja ja andsid ta kohapealsete kiirabitöötajate hoole alla.

14.05 kell 22.46 said päästjad kutse Maardusse Kombinaadi tänavale, kus oli tehase poolt nähtud tulemas paksu musta suitsu. Teataja ei olnud kindel, kas suitsu tuleb tööstushoonest endast või selle tagant. Reageeriti suurte jõududega: välja sõitsid nelja kutselise ja kahe vabatahtliku komando päästemeeskonnad. Esimesena kohale jõudnud Muuga päästjad nägid, et ei põle hoone, vaid 500 ruutmeetrit kulu selle taga. Enamik kohale sõitvast päästeressursist annulleeriti ning kulupõleng likvideeriti kella 23.23ks. Keegi kannatada ei saanud.

15.05 kell 04.02 sõitsid Muuga päästjad Maardu linna Tõlviku teele, kus põles elumaja hoovis sõiduauto Mitsubishi. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põleva sõiduki veejoaga. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse masina elektrisüsteemi rikkest.

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

28.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Teisipäev 28.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Liivi lahe meretuulepargi elektriühendus maismaaga saab selgemaks

Mais algas Liivi lahe meretuulepargi elektriühenduse eriplaneeringu järgmine etapp, et leida sobivaim lahendus tuulepargi ühendamiseks