Uudised

Mis saab koroonapassita vallandatutest pärast nende passide kaotamist?

„Kui koroonapiirangud kaotatakse, mis saab mittevaktsineerituse tõttu vallandatud töötajatest?“ küsib Liina Laks Postimehes. Koroonapassi kaotamise nõue on avalikkuse survel kadumas mitme teise riigi eeskujul ka Eestis, kuigi valitsuspartnerid vaidlevad selle üle kõvasti.

Sellega seoses kerkib üles küsimus, mis saab nendest töötajatest, keda viimastel kuudel vallandati põhjendusega, et neil pole kehtivat koroonapassi.

Postimees uuris kaitseministeeriumilt, milline oleks koroonapassi kaotamisel nende strateegia.

Vastus oli järgmine: „Valitsuse kehtestatud määrused, millest tööandja peab lähtuma, kehtivad endiselt.“ Kaitseministeeriumi pressiesindaja Kai Simson viitas, et eelmise aasta 1. septembriks tuli esitada Tööinspektsioonile COVID-19 mõju riskianalüüs ning kaitseministeeriumi valitsemisala asutused lähtuvad tehtud riskianalüüsidest, mis on praeguses viiruse leviku olukorras endiselt relevantsed.

„Tänases julgeoleku olukorras on võtmetähtsusega tagada Eesti riigi sõjaline kaitse ning seda saame tagada vaid siis, kui meie inimesed on terved, üksused väljaõpetatud ja võitlusvõimelised.“

Jaga
Back to top button