Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
people g7de17e6cf 640

Mehed, just neid asju peaksite oma tervise juures tähele panema

Miks annab dokor Laasik lugejale edasi sellised head soovid? Sest sellele eelnevalt oleme rääkinud temaga ligi tunnikese põhjustest, mis eesti mehi varakult hauda viivad. Kõik põhjused on ennetatavad, loogilised, kuid numbritele otsa vaadates tundub, et meestele täiesti võimatud järgida. Loe edasi mõttega ja vaata, kas ja mida sina saaksid teha (või juba teed), et elada võimalikult pikalt tervena.
Alusta tervisekontrollidega pigem varem kui hiljem
Tervisehädad ja haigused progresseeruvad. See, mis täna tundub tühine, võib homme olla tõsiseks vaevuseks. Seega tasub alustada erinevate tervisetestidega näiteks Pikema Sõpruse Päeva raames pigem varem, kui hiljem – näiteks 20.–30. eluaastates. Seda selleks, et võimalikele terviseprobleemidele varakult jälile saada ja normist väljas analüüsidega midagi ette võtta.
Ära lükka edasi arstikülastust

Mehed vanuses 40–50 käivad arsti juures kaks korda vähem kui naistest eakaaslased. Alates 60. eluaastast pöördub pilt vastupidiseks. Mine käi seal arsti juures ikka kohe ära, mitte „homme“. Paljusid haiguseid on võimalik ennetada. Ära kannata, ära karda visiidi tulemust ja ennekõike ära palun kasuta enese diagnoosimiseks dr Google’it. See on halvim, mida teha saad.

Loe edasi SIIT

Allikas Delfi.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!