DALL·E 2023 11 20 10.16.00 A visually engaging infographic titled Hidden Dangers Microbes on Apple Surfaces. The infographic includes stylized illustrations of salmonella li

Loe miks peab õunu enne söömist kindlasti pesema.

Õunte pinnal võib leiduda mitmesuguseid mikroorganisme, sealhulgas salmonellat, listeriabakterit, kolibakterit (E. coli), noroviirust, amööbe ja solkmete (parasiitide) mune. Need mikroorganismid ja patogeenid võivad sattuda puuviljadele mitmel viisil, näiteks saastunud vee, mulla, loomade või inimeste käte kaudu.

  1. Salmonella: Tavaliselt seostatakse seda bakterit toidumürgitusega ja see võib põhjustada tõsiseid seedetrakti häireid.
  2. Listeriabakter (Listeria monocytogenes): See on teine tõsine toidumürgituse põhjustaja, mis võib olla eriti ohtlik rasedatele, vanuritele ja immuunsüsteemi nõrgenenud inimestele.
  3. Kolibakter (E. coli): Mõned E. coli tüved on kahjutud, kuid teised võivad põhjustada tõsiseid haigusi, sealhulgas neeruprobleeme.

  1. Noroviirus: See on levinud viirus, mis põhjustab gastroenteriiti (mao ja soolte põletikku).
  2. Amööbid: Need on üherakulised organismid, mis võivad põhjustada kõhulahtisust ja muid seedehäireid.
  3. Solkmete munad (parasiidid): Need võivad põhjustada erinevaid terviseprobleeme sõltuvalt solkme tüübist.

Õunte ja teiste puuviljade ohutuks tarbimiseks on oluline neid korralikult pesta. Vee all loputamine võib eemaldada suure osa pinnal olevatest mikroorganismidest. Mõnel juhul võib olla soovitatav kasutada ka puuviljade pesemiseks mõeldud spetsiaalseid pesuvahendeid. Lisaks on oluline järgida üldisi hügieeninõudeid köögis, sealhulgas käte pesemist enne toidu käsitsemist.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Lääne-Viru maakonnas peatatakse räimekvoodi ammendumise tõttu räimepüük ja kastmõrra kasutamine

Regionaalminister Piret Hartman allkirjastas käskkirja, mille kohaselt peatatakse 22. maist Lääne-Viru maakonnas kaluri kalapüügiloa alusel

79f41a963b83630e14b9a70fdc1a5884

Raske turbulents Londoni lennul Singapuri sai üks inimene surma ja paljud vigastada

Singapore Airlines Ltd. teatas, et üks inimene hukkus ja mitu said vigastada pärast seda, kui