Erakorralised uudised
julukirja kampaania

Keskerakond algatas allkirjade kogumise kampaania Kaja Kallase tagasiastumise toetuseks.

Eesti Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvarti sõnul näitavad nädalavahetusel toimunud Reformierakonna ja Eesti 200 üldkogud, aga ka eelnõude usaldushääletusega sidumised seda, et muutusi valitsuse poliitikas tulemas ei ole. Seetõttu hakkab Keskerakond Kaja Kallase lahkumiseks allkirju koguma ning lisaks võimaldab saata jõulukirja peaministrile.

Kõlvart ütles, et nädalavahetuse sõnumites keskendusid koalitsioonipartnerid eelkõige oma tegude põhjendamisele, mitte vigade tunnistamisele. “Valitsus on sidunud seitse eelnõu usaldushääletusega ja teeb seda tõenäoliselt veel. Keskerakond ei usalda tänast valitsust ja peaministrit, kuid võib päris kindel olla, et koalitsioon hoiab vaatamata kõigele kokku ning muutusi tulemas ei ole,” tõdes ta. 

Kuna parlamendist muutused alguse ei saa, alustab Keskerakond kampaaniaga “Kaja, lahku koos maksutõusudega!” Kõlvarti sõnul soovitakse jõulukirjade ja petitsiooniga märku anda, et valitsuse niiöelda tuima panemine kõigile siiski ei sobi. “Jõulud on soovide aeg ja aeg, mil imesid juhtub. Kutsume kõiki Eestimaa inimesi, kes ei toeta lühinägelikku, valelikku ja majanduskeskkonda halvendavat poliitikat, meie algatusega liituma,” lausus Kõlvart.

Keskerakonna esimees tõi välja, et peaminister on kaotanud rahva usalduse ja ligi 70 protsenti inimestest soovib, et Kaja Kallas oma ameti maha paneks. “Eesti majandus on langenud seitse kvartalit järjest, kuid keskendutakse automaksule ja teiste maksutõusude läbisurumisele, jõukamatele suunatud maksureformile ja inimeste toimetuleku vähendamisele. Lisaks ei ole peaminister oma väljaütlemistes olnud väärikas ja tasakaalukas, suheldes opositsiooni, õpetajate või isegi presidendiga. Põhjuse anda oma allkiri või saata jõulusoov, peaks igaüks leidma,” ütles Kõlvart.

Kollektiivsele pöördumisele saab alates neljapäevast allkirja anda portaalis rahvaalgatus.ee, samuti on võimalus enda meelsust väljendada üle Eesti toimuvate telgiürituste raames. Kampaania kestab 15. detsembrini.

julukirja kampaania 1

Vaata ka:

kohvi.jpg

Uuring toob välja kohvi kahjuliku mõju.

Tartu Ülikooli geenivaramu ja Edinburghi Ülikooli käimasolev koostööprojekt vaatleb uudse meetodi abil võimalikke põhjuslikke seoseid

naine 1

NAISTELE: Sinu sünnikuu näitab ära sinu iseloomu ja omadused!

Jaanuar Sellel kuul sündinud naised on pigem konservatiivsed, nende kavatsused ja plaanid on alati tõsised