Sunday , 19 September 2021
vaktsiin

KUUM: Leedu president: läksime vaktsineerimise pealesurumisega üle piiri

Vahendame Telegram.ee artiklit

Leedu avalikkus on vaktsineerimise küsimuses liialt leeridesse jagunenud, teatas eile riigipea Gitanas Nausėda. Osalt näeb Nausėda selles süüd valitsuse poliitikal, kirjutab Leedu rahvusringhääling.

“Suhtumine vaktsineerimisse ja vaktsineerimise kiirendamise meetodid on ühiskonda liialt lõhestanud,” sõnas Nausėda Leedu 19. augustil rahvusringhäälingule antud usutluses, vahendab Delfi.
Kui Leedu vaktsineerimistempo kippus suve alguses soikuma, võis valitsus käituda liialt palavikuliselt, ning suruda seda liialt peale, lisas Leedu riigipea.

“Läksime kohustusliku vaktsineerimisega üle piiri. Vaktsineerimine ise ei ole kohustuslik, kuid kasutati hirmutamistaktikaid, nagu näiteks juurdepääsu piiramine mõnele olulisele teenusele. Oli ka jutt vaktsineerimata inimestele ühistranspordi kasutamise keelamisest,” rääkis Nausėda.

Leedu valitsus otsustas sel kuul, et septembri keskpaigast alates saavad teatud teenuseid kasutada ainult vaktsiinipassiga leedukad. Algselt kavatsesid võimud hakata tõendit nõudma ka mittehädatarvilike meditsiiniteenuste ja ühistranspordi puhul, kuid see plaan ei realiseerunud.
Leedus on olnud ulatuslikud meeleavaldused põhiseadust eiravate koroonamäärtuste vastu ning ka täna õhtul, 23. augustil kell 19 kogunevad leedukad koos lätlaste ja eestlastega Balti ketti. Tegu on nii riikide siseselt kui ka kolme riigi ühiselt suurima meeleavaldusega taasiseseisvumisaja jooksul.

Allikas. Telegram.ee

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

18.09 Ööpäevaga tuvastati 391 uut covid-19 haiget, suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest.

18. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 134 inimest. Kokku on haiglas 154 …

laps 1 scaled

Laste puude raskusastme tuvastamise aluspõhimõtted.

Ikka tuleb ette olukordi, kus inimesed ei mõista, miks puude raskusastme tuvastamisel tehakse otsus ühte …

istock 000011686797small

Gripivaktsiin jõudis Eestisse

Ravimiameti teatel jõudis gripivaktsiini esimene tarne uueks gripihooajaks Eestisse. Tänavu tuleb Eestisse suurem kogus gripivaktsiini …

13074736t1hd2da

17.09 Ööpäevaga tuvastati 532 uut covid-19 haiget, suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest.

17. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 154 inimest. Kokku on haiglas 174 …